Bayburt Ak Gençlik’ten Taht Köyü Ortaokulu’na kütüphane

Bayburt Ak Gençlik’ten Taht Köyü Ortaokulu’na kütüphane
Yayınlama: 03.04.2021
A+
A-

Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları’nın Taht Köyü İmam Hatip Ortaokulu’nda oluşturduğu kütüphane törenle hizmete girdi.

Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanlığı anlamlı bir hizmetin altına imza attı. Gençlik Kollarının, Taht Köyü İmam Hatip Ortaokulu’nda oluşturdukları “Necip Fazıl Kısakürek Kütüphanesi” törenle hizmete girdi. Kütüphanenin açılış törenine, Bayburt İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Tataroğlu, Ak Parti Bayburt İl Başkan Yardımcıları Seyfullah Kaya, Yaşar Güneş, okul personeli ve teşkilat üyeleri katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu şunları söyledi:

Kütüphane açma fikrinin Ak Parti Gençlik Kolları’na ait olduğunu ifade eden İl Müdürü Karakaşoğlu: “Kütüphane fikrini bu okulumuzda hayata geçirdiğiniz için, hepinize tek tek sonsuz teşekkür ediyorum. Kütüphaneye çok da güzel bir ayet meali asmışsınız: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” diye. İlk emri “Oku” olan bir dinin mensupları olarak, bu kütüphaneyi Taht Köyü İmam Hatip Ortaokulu’na kazandırdığınız için çok teşekkürler. Ayrıca kütüphaneyi çok kısa bir sürede tamamladınız ve çok güzel bir ortam oluşturmuşsunuz. Çocuklarımız burada güzel vakitler geçirecek. Biz de Allah nasip ederse, kütüphanenin masa ve sandalyelerini yenileyerek üzerimize düşeni yapacağız. Bu sayede köyümüzdeki çocuklarımıza hep birlikte hizmet etmiş olacağız. Tekrar kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.Bayburt Ak Genclik ten Taht koyune kutuphane1 – Bayburt Portalı

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu’nun yaptığı konuşmadan sonra söz alan Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Tataroğlu: “Bizler teşkilat olarak; “Hep daha nasıl daha iyi işler yapabiliriz” onun derdinde olduk. Okul Müdürümüzün ve Ak Parti Gençlik Kolları’ndaki arkadaşlarımın destekleri için çok teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz Karakaşoğlu’na da desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu köye yedi sekiz köyden öğrenci geliyor. Burada yapılan hizmet çok önemli. Öğretmenlik mesleği çok ulvi bir meslek. Ben kitap okumanın ne demek olduğunu, ilkokulda kitap okuyan hocamızın mimiklerinden anlamıştım. Hoca sanki kitabı okumuyor yaşıyordu. O günden sonra kitap okuma konusuna bakışım bambaşka oldu. Nuri Pakdil Hocamızın çok güzel bir sözü var diyor ki: “Kitap okumadan meydan okuyamazsınız”. Bir idealiniz var ise bu okumakla başlıyor. Ne mutlu bize ki ilk emri “Oku” olan bir dinin de mensuplarıyız. Ben tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.