Bayburt Belediyesi’nden kar mesaisi

Bayburt Belediyesi’nden kar mesaisi
Yayınlama: 14.01.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Bayburt Belediyesi karla mücadele ekipleri şehrin birden fazla noktasında aynı anda çalışmalarına devam ediyor.

Kar yağışının etkili olduğu gece saatlerinden itibaren karla mücadeleye başlayan ekipler çalışmalarını ara vermeden yoğun mesai ile sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında bir yandan ana arterler ve mahallelerde kar temizlik çalışması yapan ekipler diğer yandan buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Ayrıca araç ve yaya trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için yoğun çaba sarf eden ekiplerin bir kısmı da şehrin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan kaldırımlarda kar küreme çalışması yapıyor.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, “Kar yağışının etkili olduğu gece saatlerinden itibaren tüm ekiplerimiz şehrimizin dört bir yanında aynı anda karla mücadele çalışmasına başladı. Gece boyu devam eden karla mücadelemiz aralıksız olarak gündüz de devam ediyor. Kar örtüsünün en çok yakıştığı şehirlerin başında Bayburt’umuz geliyor. Bizde Bayburt Belediyesi olarak bu güzelliğin cefaya dönüşmemesi için yoğun çabamızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla karın keyfini çıkarsınlar. Yollar bize emanet. Şehrin ana arterlerinde yoğun bir mesai içinde bulunurken mahallelerimizi de ihmal etmiyoruz.

Şehrin her noktasında karla mücadele çalışmalarımızı yapıyoruz. Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. Bayburt Belediyesi her daim görevinin başında ekiplerimiz her zaman özverili bir şekilde görevlerini ifa ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.