Bayburt Belediyesi, Et İşleme Tesisi Projesi için DOKAP ile sözleşme imzaladı

Bayburt Belediyesi, Et İşleme Tesisi Projesi için DOKAP ile sözleşme imzaladı
Yayınlama: 07.06.2022
A+
A-

Bayburt Belediyesi – Bayburt Belediyesi istihdama yönelik projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

Şehrin çehresini değiştirecek projelerin yapımını sürdüren Bayburt Belediyesi Yöresel Ürünler ve Turşu Üretim Fabrikası’nın ardından istihdam odaklı bir diğer proje olan Et İşleme Tesisi Projesi için Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile sözleşme imzaladı.

Bayburt’un et sektöründeki ürün çeşitliliğinin artırılması, sektörde verimliliğin ve kalitenin yükseltilmesinin amaçlandığı proje kapsamında 400 metrekare kapalı alanda günlük 3 ton sucuk ve kavurma üretimi yapılacak.

Bayburt Belediyesi Tarım Yerleşkesi’nde yapılacak olan ve ilk başta 3 milyon 146 bin 487 TL maliyetli olarak planlanan projenin günümüz şartlarına göre güncellenmiş haliyle yaklaşık 7 Milyon TL’ye mal olması bekleniyor.  Yedi ayda tamamlanması öngörülen projenin 3 milyon 146 bin 487 TL’lik kısmının finansmanı DOKAP ve Bayburt Belediyesi tarafından yarı yarıya paylaşılacak. Geriye kalan yaklaşık 4 Milyon TL’lik kısım ise belediye bütçesinden karşılanacak.

Öte yandan proje için imzalar Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, KUDAKA Bayburt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Muhammed Murat Buğan, DOKAP Koordinatörü İlknur Aydurmuş, Bayburt Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Ramazan Aydoğdu ve belediye teknik personelinin katıldığı törenle atıldı.

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Pekmezci “Söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projeyle hem şehrimizdeki et ürünü çeşitliliği artacak, hem de vatandaşımıza istihdam sağlamış olacağız. Her zaman söylediğimiz gibi Bayburt için büyük hayallerimiz var ve bu hayallerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bayburt’umuza tekrar hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.