Bayburt Çocuk Üniversitesi ‘Kış Okulu’nda Mezuniyet Coşkusu

Bayburt Çocuk Üniversitesi ‘Kış Okulu’nda Mezuniyet Coşkusu
Yayınlama: 28.01.2018
A+
A-

Bayburt Çocuk Üniversitesi ‘Kış Okulu’nda Mezuniyet Coşkusu

Bayburt Üniversitesi Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından hayata geçirilen Çocuk Üniversitesi kapsamında, şehirdeki tüm okulların 4-5-6 ve 7. Sınıflarından başvuran 30 başarılı öğrencinin katıldığı Kış Okulu, ilk mezunlarını verdi. 22-26 Ocak tarihleri arasında aldıkları eğitimleri başarı ile tamamlayan öğrencilere katılım sertifikası verildi.

‘Kış Okulu’ programında hafta boyunca; Yaratıcı Drama, Spor, Fen Bilimleri, Matematik Atölyesi, Bilişim Teknolojileri ve Görsel Sanatlar alanlarında eğitim alan öğrenciler ile aileleri, Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’ndaki Mezuniyet Töreninde bir araya geldi. Törende Kış Okulu’nun amacı hakkında açıklama yapan, Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hülya Kodan, Bayburt Üniversitesi olarak gelecek nesillere bilimi sevdirme ve çocuklara keyifli birer anı hediye etme parolasıyla yola çıktıklarını belirterek, Çocuk Üniversitesi fikrinin Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un önermesiyle ortaya çıktığını dile getirdi. Çocuk Üniversitesi’nin beklenildiği gibi verimli ve keyifli bir ortamda gerçekleştiğini aktaran Kodan, temel amaçlarının; öğrencilere sosyal birey olma vasıflarını kazandıracak grup dinamiklerini yaratmak ve bilimsel kişiliğin altyapısını tesis edecek aktivitelerin çocuk yaşta benimsenmesi olduğunu ifade etti. Törende konuşan Rektör Coşkun ise, kış aylarındaki tatillerinden feragat ederek bu organizasyona vakit ayıran tüm eğitmen, öğrenci ve ailelere teşekkür etti. Coşkun, Bayburt Üniversitesinin eğitimi, en küçük yaşlardan başlayıp hayat boyu süren bir etkinlik olarak gördüklerini belirtti.

Törene Vali Ali Hamza Pehlivan, İl Garnizon Komutanı Albay Davut Balibaşa, Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sezai Er, Kurum Amirleri, İdari ve Akademik personelin yanı sıra öğrenciler ile aileleri katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.