Bayburt Dernekler Arası Bilgi Yarışması’nda 12 köy yarıştı

Bayburt Dernekler Arası Bilgi Yarışması’nda 12 köy yarıştı

ABONE OL
24.01.2022 16:24
Bayburt Dernekler Arası Bilgi Yarışması’nda 12 köy yarıştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – İstanbul’da Bayburt dernekleri arasında geleneksel yapılan bilgi yarışması tamamlandı.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin organize ettiği Geleneksel bilgi yarışmasının 14.sü bu yıl Bağcılar Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği kültür komisyonunun düzenlediği, bu yıl 14.sü gerçekleşen bilgi yarışmasına dernekler, ilköğretim 6. sınıf, 7. sınıftan birer öğrenci ile katılım sağladılar.  “Bilgiler Yarışıyor, Gençler Kaynaşıyor” adı altında düzenlenen 14. bilgi yarışmasının bu seneki sorularını Final Okulları hazırladı.

Yarışmanın başlamasından önce ,Şehitlerimize 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başladı.

Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş, açılış konuşmasında bilgi yarışmasının 14.sünü düzenlediklerini belirterek bu yarışmanın geleneksel hale geldiğini ifade ifade etti.

Programda Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur da konuşmasında bu yarışmayı devam ettiren dernek yönetimine teşekkür ederek öğrencilerin kaynaşması ve Bayburt’la ilgili anıları olması açısından çok önemli bir etkinlik olduğunu belirtti.

Programa Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş’un ev sahipliğinde, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Ali Yurdunkulu, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği yönetimi, Bayburt Derneği Kadın Kolları Başkanı Zeynep Nergis ve yönetimi, köy dernek başkanları ve Bayburtlular katıldı.

Yarışmaya Elmalı Derneği, Kabaçayır Derneği, Sancaktepe Derneği, Aksaçlı Derneği, Alapelit Derneği, Danişment Derneği, Kavacık Derneği, Masat Derneği, Ozansu Derneği, Taşçılar Derneği, Yukarı Kırzı Derneği, Ağören Derneği katıldı.

‘Bilgiler Yarışıyor, Gençler Kaynaşıyor’ adlı Dernekler arası Bilgi yarışmasında:

  1. Elmalı Köyü Derneği
  2. Kabaçayır Köyü Derneği
  3. Sancaktepe Köyü Derneği

İlk üç sırayı aldı.

Bilgi yarışmasında öğrencilere madalyaları, kupaları ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bayburt Dernekler Arasi Bilgi Yarismasinda 12 koy yaristi 1 – Bayburt Portalı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.