Bayburt Halk Eğitimi Merkezi’nde yıl sonu etkinlikleri

Bayburt Halk Eğitimi Merkezi’nde yıl sonu etkinlikleri
Yayınlama: 07.06.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları sürerken hayat boyu öğrenme kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Bayburt Halk Eğitimi Merkezinde çeşitli etkinlikler ve yıl sonu sergisi düzenlendi.

Vali Cüneyt Epcim, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, kurum amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Bayburt Halk Eğitim Müdürü Abdurrahman Algan, Hayat boyu öğrenme kapsamında Bayburt genelinde 10.660 vatandaşın mesleki ve sosyal kurslardan yararlandığını söyledi. Yöresel halk oyunları gösterisi ve canlı müzik dinletisinin ardından sergi açılışına geçildi.

Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin elinde hayat bulan ve sergide yerini alan çini ve seramikler, el işlemeleri, takı tasarım ürünleri, örgü desenler, nakışlar, görsel sanat ürünleri ve hediyelik eşyalar misafirler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, DOKAP desteğiyle Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan Bayburt kehribarı atölyesinin açılışıyla devam etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.