Başkan Memiş, Musluklardan Akan Sularımızı İçebiliriz

Başkan Memiş, Musluklardan Akan Sularımızı İçebiliriz
Yayınlama: 02.07.2016
A+
A-

Başkan Memiş’ten Alt Yapı Müjdesi

Belediye Başkanı Mete Memiş şehrimize son yıllarda yapılan en büyük yatırım olan alt yapı çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Alt yapı çalışmalarının artık tamamlandığı müjdesini veren Başkan Memiş: Şunu ifade edeyim inanıyorum ki Bayburt hizmetin en iyisine layıktır. Biz de Bayburt Belediyesi olarak bu şehre hizmet etmeyi en onurlu vazife bildik. Bu anlamda temel alt yapı problemini hallettik. Bu proje kapsamında içme suyu isale hattı, kanalizasyon, yağmur suyu tahliye sistemi ve atık su arıtma tesisi tamamlandı dedi.

Musluklardan Akan Sularımızı İçebiliriz

Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla beraber evlerdeki musluklardan akan suların içilebileceğini belirten Belediye Başkanı Memiş kendilerine 2 yıl önce hep musluktan su içebilecek miyiz? Sorusunun sorulduğunu ve artık musluktan akan suların içilebileceğini, çay demlenebileceğini ve bugün Bayburt’ta suyun kireç oranı düşürülmüş, tabi ve temiz olduğunu ifade etti.

Çoruh Artık Pırıl Pırıl

Ayrıca açıklamalarında Çoruh Nehrinin durumun da yer veren Başkan Memiş şöyle devam etti: Çoruh Nehrimiz de artık pırıl pırıl akmaktadır. Çoruh Nehri’ne şehrimizin hiçbir bölgesinden atık su karışmıyor. ve Çoruh Nehri’nde Ramazan ayı sonrası Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün çalışmaları da başlayacak.

Maliye Bakanımız, Orman ve Su İşleri Bakanımız ile Sayın Cumhurbaşkanımıza Teşekkür Ediyoruz

Bunu da belirtirken Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal Bey’e Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu Bey’e ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla iki kıymetli bakanımız Veysel Bey ve Naci Bey bir araya geldiler. Çoruh’la ilgili yapılması gereken neyse o yapılacak. Zaten başında öyle demiştik. Çoruh ve kale bizim hayalimiz. Porsuk Çayı’nın Eskişehir’e kattıklarını, Sen Nehri’nin Paris’e kattıklarını Çoruh ile Bayburt’a katacağız. İnşallah Ramazan sonrası başlayacak çalışmalarla Çoruh Nehrimiz Bayburt’a hizmet etmeye devam edecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.