İl Başkanı Hakan Kobal’dan Kenan Yavuz’a Çağrı!

İl Başkanı Hakan Kobal’dan Kenan Yavuz’a Çağrı!
Yayınlama: 27.07.2014
A+
A-

 

 

Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal, SOCAR Türkiye CEO’su Kenan Yavuz tarafından başlatılan ‘ Bana Bayburt’umu Geri Ver’ imza kampanyası ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

İl Başkanı Hakan Kobal açıklamasında şunları kaydetti:

” Hepimizin ortak paydası Bayburt’tur. Bayburt’a hizmet etmek Bayburt’a gönül vermek, her Bayburtlunun asil görevidir. Bayburt’a yapılmış ve yapılacak olan her hizmet Bayburt’un daha ileriye gitmesinde ve Bayburt’un gelişmesinde önem arz etmiştir ve arz etmektedir. Her kurum ve her kuruluş, görevlerini yerine getirdiği takdirde Bayburt daha farklı bir konumda olmaya devam edecektir. Bayburt, tarihi ve coğrafi kimliği ile her zaman öne çıkmış bir medeniyet şehridir. Her zaman da bu kimliğini korumaya devam edecektir”

SOCAR Türkiye CEO’su Kenan Yavuz’un yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında yer alan ve Bayburtumuz için söylediği “ülkemizin son 10 yılda kaydettiği büyümeye karşın yerinde sayan” ifadesi talihsiz bir ifade olmuştur. Bu ifade başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bayburt milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve son 10 yılda Bayburt’a hizmet yapmış kurum ve kuruluşlara haksızlıktır. Sayın Yavuz Bayburt’un iş dünyasında gurur duyduğu bir şahsiyettir. Bu tür demeçler vermek onun pozisyona uygun düşmediğini düşünmekteyim. Kendisinin, Bayburt için tüm hemşehrilerimiz gibi hassas olduğunu, elini taşın altına koymak istediğini biliyorum. Ancak, Bayburt’un sorunlarını milletvekili, vali, belediye başkanı, kurumları ve STK’lar ile istişare etmeden,   basın karşısına geçerek “Bayburt yerinde sayıyor” diye beyanatlarda bulunması manidardır. Bizler Bayburt’un daha iyi yere gelebilmesi ve tek vucüd olması için çalışmamız gerekirken, Bayburt için bir şey yapılmamış diye beyanlar da bulunup, Bayburt halkının zihnini bulundurmaya kimsenin hakkı olmadığını düşünmekteyim. Bayburt’a son 10 yılda yapılan hizmetler, Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar yapılan hizmetlerin toplamından çoktur. Önceki dönemlerde olsun son 10 yılda olsun Bayburt’a herkes kendi şartları içerinde en büyük hizmeti yapmışlardır. Yapılan hizmetlerin sınıflandırılmasını uygun bulmadığımı belirtmek istiyorum.

 

10 yılda yaklaşık 3,5 katrilyonluk hizmet alan Bayburt ölçeğindeki bir il için yerinde sayıyor demek akıl tutulması yaşamaktan başka bişey değildir. İş dünyasında önemli yere sahip Sayın Yavuz’un ulusal basın ile birlikte iş adamları ile Bayburt’a gelmesini beklerdim. Bugüne kadar Bayburtumuz için somut olarak ne yaptığı hususunu ortaya koyması gerekmektedir. Yöneticisi olduğu şirkete Bayburt’lu hemşehrilerimiz den de işe aldığı için kendisine teşekkür ediyorum. Ancak, Bayburt halkı kendisinden Yöneticisi bulunduğu  Şirket’in yatırımlarının küçük bir kısmını da olsa Bayburt’a yapmasını beklemektedir.

“Bayburt’a son 10 yılda yatırımlar ve hizmetler getiren başta Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milletvekillerimiz Ülkü Güney, Fetani Battal, Bünyamin Özbek’e, Belediye Başkanlarımız Bekir Çetin, Hacı Ali Polat, Mete Memiş’e ve Bayburt’a gönül vermiş işadamlarına, tüm sivil toplum kuruluşu örgütlerine ve Bayburt’taki kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyor, daha güçlü bir daha müreffeh bir Bayburt için, yapılan hizmetlerin daha da artması için, diyoruz ki ‘ Ele ele Bayburt’a Gönül Ver”

Bu çağrımdan sonra, Sayın Yavuz’un  yapılması gerekenleri bizlerle paylaşması için davet ediyorum. Bayburt’a nasıl hizmet etmek istiyorsanız size sonuna kadar destek vermeye hazırız. Bayburt’a hizmet eden hemşehrilerimizle her zaman gurur duyuyoruz.

Biz Bayburt’a bir çivi çakacak olan herkesin yanındayız. Yeter ki ortak paydamız Bayburt’ta birleşelim. Bayburt Grup gibi, sevdalısı olduğumuz Bayburtspor’a maddi ve manevi büyük destek verip takımımızı üst liglere çıkarması, Üniversitemizin Eğitim Fakültesini yaptıran değerli işadamımız Kazım Erdem gibi örnekleri de burdan tekrar zikretmek istiyorum. Tüm Bayburtlu hemşehrilerimin yüreğindeki Bayburt sevdasını biliyorum, maksadı sadece Bayburt’u eleştirmek olmayan ve memleketine bir hizmet eden tüm hemşehrilerimede şükranlarımı sunuyorum.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.