Bayburt İl Genel Meclisinin Teklifi TBBM’de Karşılık Buldu

Bayburt İl Genel Meclisinin Teklifi TBBM’de Karşılık Buldu
Yayınlama: 23.06.2014
A+
A-

 

Bayburt İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, Baksı Müzesi Kurucusu Prof.Dr. Hüsamettin Koçan’ın TBMM 2014 Onur Ödülü’ne layık görülmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

 

Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 2014 yılı Onur Ödülüne layık görülmesinden büyük kıvanç duyduklarını beliren Elçi, ” Hocamız Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın TBMM 2014 Onur Ödülü’ne layık görülmesi Bayburt adına onur ve gurur vericidir. 03.02.2014 tarih ve 13 sayılı Bayburt İl Genel Meclis Kararıyla; Bayburt Merkez İlçeye bağlı Bayraktar köyünde Baksı Müzesi Halk Sanatları Araştırma ve Uygulama merkezi gibi dünya ölçeğinde farklılık oluşturabilecek kapasitede bir projeyi hayata geçirerek, Bayburt ilinin Ulusal ve Uluslararası düzeyde tanıtımına, yerel el sanatlarının korunmasına ve çağdaş sanatların yaygınlaşmasına ve dolayısıyla ilimizin Turizm potansiyelinin ivme kazanmasına çok büyük katkı sağlayan Prof.Dr. Hüsamettin Koçan’ın TBMM 2014 Onur Ödülü ve Üstün Hizmet Ödülü verilmesi hakkındaki yönetmeliğin 12.maddesi gereğince “TBMM Üstün Hizmet Ödülü” ile taltif edilmesi hususunun; TBMM Değerlendirme Kurulunun tasvip ve takdirlerine sunulmasına oy birliği ile karar vermiştik.

Bayburt’a kazandırdığı müze ile 2014 Avrupa Konseyi Müze ödülünü alarak Ülkemizin ve İlimizin Dünya çapında tanıtılmasını sağlayan Sayın Prof. Dr. Hüsamettin Koçan hocamıza TBMM 2014 Onur ödülünün verilmesi bizleri ayrıca çok mutlu etmiştir. Bu ödülü veren komisyona meclisimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Bayburt’a yapmış olduğu bu büyük ve onurlu hizmetten dolayı da Prof. Dr. Hüsamettin Koçan hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

bayburt il genel meclisi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.