Bayburt Jandarması takibinde 29 yıl hapis cezası olan suçlular yakalandı

Bayburt Jandarması takibinde 29 yıl hapis cezası olan suçlular yakalandı
Yayınlama: 27.05.2024
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta İl Jandarma Komutanlığı tarafından takibi gerçekleştirilen operasyonda dokuz kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili Bayburt İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan bilgilendirme şöyle:

2019-2020 yıllarında Bayburt genelinde meydana gelen (3) Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olayının şüphelisi olarak tespit edilen ve Kocaeli ilinde ikamet eden şahıs ile İstanbul ilinde bulunan aranan şahısların yakalanması amacıyla Bayburt İl Jandarma Komutanlığı tarafından icra edilen operasyon sonucunda;

1. Hırsızlık olayının şüphelisi M.İ (Erkek-1994) Kocaeli ilindeki ikametinde yakalanmış olup, gözaltına alınmıştır. (Olay ile ilgili diğer 4 şüpheli Bayburt ve Erzurum illerinde yakalanmış, (3) FM olay aydınlatılmıştır.)

2. İstanbul ilinde bulunan aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak yapılan faaliyette (5) Dolandırıcılık, (1) Cinsel Taciz, (1) Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama, (1) Parada Sahtecilik, (1) Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçundan olmak üzere toplamda (29) yıl (4) ay hapis cezası ile aranan (9) şahıs yakalanarak cezaevlerine teslim edilmiştir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.