Bayburt Milletvekilleri Ağbal ve Karaoğlu yemin ettiler

Bayburt Milletvekilleri Ağbal ve Karaoğlu yemin ettiler
Yayınlama: 24.06.2015
A+
A-

TBMM, 550 milletvekilinin tek tek yemin ettiği özel oturumla açıldı. Deniz Baykal’ın geçici TBMM Başkanı sıfatıyla yönettiği Meclis’te, Baykal’ın konuşmasının ve yemin etmesinin ardından milletvekillerinin yemin etme törenine geçildi.

Yaptığı açılış konuşmasında Baykal’ın “Geçici genel başkanınız olarak ilk andı ben içiyorum.” demesi üzerine Meclis Genel Kurulu’nda gülüşmeler oldu.

Ankara milletvekillerinin yemini öncesi bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Kurul’dan ayrıldı.

Bayburt Milletvekilleri Naci Ağbal ve Dr. Karabey Kadri Karaoğlu, TBMM’de yemin ederek görevlerine başlamış oldular.

Bayburt Milletvekilleri Ağbal ve Karaoğlu yemin ettilerYemin töreni saat 00:40 sıralarında sona erdi.  Mazeretleri nedeniyle törene katılamayan Adana Milletvekili Talip Küçükcam, Adana Milletvekili Rıdvan Turan, Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, Ankara Milletvekili Ahmet Haluk Koç, Bitlis Milletvekili Mezgin Irgat, Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım yemin edemedi. Bu birleşimde yemin etmeyen milletvekilleri Genel Kurul’da katıldıkları ilk birleşimde yemin edecek. 

Genel Kurul’da, 25. dönem milletvekili yemin töreninin ardından, Danışma Kurulu önerisi okundu. Kabul edilen öneriye göre, Meclis 1 Temmuz’da tatile girmeyerek çalışmalara devam edecek.

TBMM Genel Kurulu, 30 Haziran Salı günü saat 15.00’te meclis başkanı seçimi için toplanacak. Salı günü 1 ve 2. tur seçimi yapılacak. Meclis başkanı seçilememesi halinde Genel Kurul, 3 ve 4. tur seçimi yapmak için 1 Temmuz Çarşamba günü saat 14:00’te yeniden toplanacak. Çarşamba günü, meclis başkanı seçilinceye kadar Genel Kurul çalışacak.

Meclis başkanı adaylarının isimleri, 27 Haziran Cumartesi saat 24.00’e kadar TBMM Geçici Başkanlık Divanı’na bildirilecek.

TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal, Danışma Kurulu önerisinin kabul edilmesinin ardından, Meclis Başkanı seçimi için 30 Haziran Salı günü saat 15.00’te toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.