Bayburt Sanayi Esnafı’na yeni işyerleri için ‘kooperatif’ kuruldu

Bayburt Sanayi Esnafı’na yeni işyerleri için ‘kooperatif’ kuruldu
Yayınlama: 03.04.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – 21 Şubat Küçük Sanayi Sitesi bitişiğindeki alanda sanayi esnafına yönelik yeni yapılacak işyerleri için kooperatif kuruldu. Kooperatif ilk olağan genel kurul kongresini gerçekleştirdi.

S.S. Bayburt Çoruh Sanatkarlar, İmalatçılar, Tedarikçiler Sanayi Sitesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin olağan genel kurulu yapıldı.

Divan Başkanlığını Yaşar Kiki’nin yaptığı kongre, sanayi sitesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından divana tek liste sunuldu. 2021 yılında kurulan ve ilk olağan genel kurul kongresini yapan kooperatifin başkanlığına Cengiz Kahraman seçilirken, yönetim kurulunda Murat Özdemir, Serdar Sarıaslan görev aldı. Denetleme kuruluna ise Ferdi Akbaş ve Mehmet Çağlayan seçildi.

Kongrede kooperatife ayrılan 9 parselden yönetim kuruluna metrekaresi 250 TL’ye kadar arsa alınması, metrekaresi 600 TL’ye kadar ise ticaret alanının satın alınması için yetki verildi.

Kongrede üyelerden alınacak, arsa bedelleri ve işyeri bedelleri de belirlendi.

İşyerlerinin betonarma veya çelik konstrüksiyon şeklinde yapılmasının da oylandığı kongrede, yeni işyerlerinin çelik konstrüksiyon yapılmasına karar verildi.

Kooperatif Başkanı Cengiz Kahraman, dolgu çalışması yapılan alanda önümüzdeki yıl inşaata başlanacağını ve yeni iş yerlerinin 4 yıl içerisinde tamamlamaya gayret edeceklerini belirtti.

Hali hazırda sanayi esnafının kullandığı işyerlerini yapılışına emek sunan herkesi minnetle anan Cengiz Kahraman, mevcut işyerlerinin artık ihtiyacı karşılamadığını belirtti.

Yeni kooperatifte 125, 250 ve 500 metrekarelik dükkanlar yapılacağını söyleyen Kahraman, 50 bin metrekarelik alanın 25 bin metrekarelik alanının kapalı alan olacağını bildirdi.

Kahraman, yeni kooperatifin sanayi esnafına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bayburt Sanayi Esnafina yeni isyerleri icin kooperatif kuruldu 1 – Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. inşaat proje yönetimi dedi ki:

    Kamu ihalelerine katılan firmalara firmamızın bilgi birikimi ve deneyimiyle ve geçmişte hazırlamış olduğu yüzlerce ihale dosyasındaki bilgiler ile harmanlanarak ayrıca maliyet hesaplamaları yapılmakta rapor olarak yaklaşık maliyet çalışması oluşturulmaktadır. Raporlar sonucu teklif oluşturma aşamasında da firmamız söz konusu iş ile alakalı olarak firmanızın istemesi durumunda teknik destek konusunda tavsiyelerini her aşamada belirtmektedir. Uygun fiyatlara malzeme tedarik yerleri usta temini, teknik personel temini gibi konularda da her zaman yanınızdadır.

  2. Karaman çelik konstrüksiyon proje dedi ki:

    İşlerini her zaman samimi ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiren ve bunu müşteriye daima yansıtan bir firmadır. Çelik konstrüksiyon proje ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.