Bayburt Ülkü Ocakları, Çakıroğlu’nu unutmadı

Bayburt Ülkü Ocakları, Çakıroğlu’nu unutmadı
Yayınlama: 21.02.2020
A+
A-

Bayburt Ülkü Ocakları, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde öğrenim gördüğü sırada, bölücü hainler tarafından şehit edilen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu, şehadetinin 5. yıldönümünde gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerle andı.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına ilk etkinlik; Türk Dünyası Parkı’nda Çakıroğlu’nun yaşamından kareler içeren fotoğraf sergisinin açılmasıyla gerçekleştirildi. Çakıroğlu için ikinci program, İl Ocak Binası’nda gerçekleştirildi. Çakıroğlu ve tüm Şehitler için Mevlid-i Şerif okutularak, millet ve devlet için dualar edildi.

Bayburt Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Zengin yaptığı açıklamada, “Şehadetinin yıl dönümünde Ülkücü Şehitler kafilesinin son temsilcisi olan merhum Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde hain bir saldırı neticesinde aramızdan ayrılmıştı. Aradan beş sene geçti, ancak bizim acımız ilk günkü gibi taze kaldı. Etkinliklerimizle onun adını ve aziz hatırasını yaşatmaya devam edeceğiz. Başta Fırat Yılmaz Çakıroğlu olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.