Bayramlaşma, Şingah Mahalle Odası’nda gerçekleştirildi

Bayramlaşma, Şingah Mahalle Odası’nda gerçekleştirildi
Yayınlama: 19.06.2018
A+
A-

Bayburt İlimizde Valiliğin organize ettiği, kamu görevlileri,meslek kuruluşları,siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşların bir araya geldiği geleneksel bayramlaşma töreni Şingah Mahalle Odası’nda gerçekleştirildi.

Bayramlaşma törenine Vali Ali Hamza Pehlivan, Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İL Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, kamu kurumları,meslek kuruluşları, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Pehlivan burada yaptığı konuşmada programa katılanların şahsında bütün Bayburtluların Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek hayırlara ve iyiliklere vesile olmasını diledi. Ramazan ayının rahmet ve mağfiret rüzgârı olduğunu belirten
Vali Pehlivan, insanları birbirine yaklaştıran, dayanışmayı ve yardımlaşmayı artıran Ramazan ayının Bayburt İlimizde vatandaşlarımızın değerli katkılarıyla güzel bir şekilde, huzur ve esenlik içinde yaşandığını ifade etti.

Vali Pehlivan, “İftar sofralarında, teravih namazlarında ve sahurlarda çok güzel ortamlar oldu. Nihayet Ramazan ayını tamamlayıp bu güzel bayram gününde de yine birlik ve beraberlik içerisinde toplumun her kesiminden temsilciyle gelenek olduğu üzere böylesine örnek bir topluluk oluşturulmasından İlin Valisi olarak mutlu oldum, memnuniyet ve gurur duydum. Bu güzel ortama katkı sunan ve katılım sağlayan siz kıymetli hemşerilerimize ve sizlerin şahsında bütün Bayburtlu hemşerilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Vali Pehlivan, Bayburt’taki huzur ve güven ortamının temelinde bu birlik ve beraberlik ile örf, adet ve geleneklere bağlı olunmasının yattığına vurgu yaparak şu şekilde konuştu: “İşte burada dedesinin dizinin dibinde oturan küçük yaştaki evlatlarımız inşallah bu güzel hasletleri öğrenecek ve gelecek nesillere taşıyacaktır. Bizim toplumumuzun özelliği ve güzelliği burada. Tarih sahnesine çıktığı andan itibaren milletimiz iyi hasletleri yaşamaya ve yaşatmaya çalışmıştır. İslamiyet’le tanıştıktan sonra var olan güzel hasletlerimiz pekişmiş ve çok daha zenginleşmiştir. Gerçekten zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada ayakta kalmak herkesin harcı değil. Bunu sağlamak bilek gücüyle olduğu kadar, yürek gücüyle de ilgilidir. Cesaretiniz varsa, yüreğiniz sağlamsa bileğiniz daha da güçlü olur. Bu sayede yüzyıllardır ayakta kalabiliyor ve yarınlara umutla ve güvenle bakabiliyoruz.”

Vali Pehlivan, “Bu vesileyle bütün aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ebediyete irtihal eden gazilerimizi yine rahmetle hayatta olanları şükranla yad ediyorum. Terör örgütlerine, şer güçlere karşı millet ve devlet olarak mücadelemiz devam ediyor. Bayram günlerinde de güvenlik güçlerimiz görevlerinin başında. Bayramı icra ederken bir yandan da onları düşünüyor ve dualarımızı gönderiyoruz. Allah bütün güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Birlik ve dayanışma anlayışı içinde Ülkemizin yarınları inşallah çok daha aydınlık ve çok daha güçlü olacaktır. Bu duygularla Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, yüce Allah’dan huzur ve esenlik içinde nice bayramlara hep birlikte ulaşmayı diliyorum.”dedi.

Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş ve Siyasi Partilerin İl Başkanları da birer konuşma yaparak birlik beraberlik vurgusu yapıp katılanların bayramlarını tebrik etti.

Program katılanların birebir ile bayramlaşmadı ve ikramların ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.