Bayburt Ülkü Ocakları ‘Çanakkale Zaferi’ni andı

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığı 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü vesilesiyle etkinlikler düzenledi.

Bayburt Ülkü Ocakları ‘Çanakkale Zaferi’ni andı
Yayınlama: 20.03.2017
A+
A-

Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığı 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü vesilesiyle etkinlikler düzenledi. Şehitler için Bayburt Ulu Camii’de ikindi namazı öncesinde mevlid-i şerif okutturan Bayburt Ülkü Ocakları ‘Çanakkale Zaferi’ adlı bir konferans verdi.

Bayburt Ülkü Ocakları binasında; ortaöğretim, üniversite teşkilatları ve yöneticileriin katılımıyla “Ahde vefa imandandır” Hadisi Şerifinin bir gereği olarak Çanakkale Şehitlerini anma programı gerçekleştirildi. Çanakkale Zaferi’ni anlatan sinevizyon gösterisi ile başlayan program, Çanakkale Savaşı’nda yaşanmış kahramanlık hikayelerini ve savaşın tarihi seyrinin anlatıldığı seminer ile devam etti.

Program ortaöğretim teşkilatlarından Fatih Buğra Görgülü’nün okuduğu Mehmet Akif Ersoy’a ait Çanakkale Şehitlerine adlı şiirle sona erdi.  Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Fatih Ötünç, programın son bölümünde söz alarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.