Bayburt Ülkü Ocaklarından okullara ‘öğretmenler günü’ ziyareti

Bayburt Ülkü Ocaklarından okullara ‘öğretmenler günü’ ziyareti
Yayınlama: 26.11.2019
A+
A-

Bayburt Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Zengin ve beraberindeki öğrenci temsilcileri 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle tüm liseleri ve Bayburt Üniversitesi’ni ziyaret ederek öğretmenler ile akademisyenlere karanfil takdim etti.

Ziyaretlerde tüm öğretmenler ve akademisyenlerin Öğretmenler Gününü özel olarak kutlayan ve hasbihal eden Ocak Başkanı Zengin, Ülkü Ocaklarının ilim ve irfan odaklı Türk eğitim geleneğini yaşatmak adına öğretmenlere saygıyı kurucu değerleri arasında konumlandırdığını belirtti. Öğretmenlerin Türk töresini ve tefekkürünü yaşatan nesillerin manevi, milli ve etik değerleri özümsemesinde tarihsel görevler üstlendiğini ifade eden Zengin, geleceğin Türklük değerlerine göre dizaynında vatanperver öğretmenlere duyulan ihtiyacın arttığını söyledi.

Liselerde ve Bayburt Üniversitesi’nde eğitimciler tarafından memnuniyetle karşılanan ziyaretlerde, öğrencilerin takdim ettikleri karanfiller renkli görüntüler oluşturdu. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olarak kendilerine ilham olduğunu dile getiren Ülkü Ocaklı gençler, böylesi bir etkinlikte yer almanın manevi motivasyonlarını yükselttiğini ve öğretmenlerine karşı asli sorumluluklarını tamamlamaya yardımcı olduğunu ifade ettiler.

Ziyaretin kendileri için güzel bir sürpriz olduğunu kaydeden öğretmen ve akademisyenler ise kendilerini anlamlı bir etkinlikle hatırlayan Bayburt Ülkü Ocaklarına teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.