Bayburt Üniversitesi’nde 10. Yıl Coşkusu

Bayburt Üniversitesi’nde 10. Yıl Coşkusu
Yayınlama: 09.05.2018
A+
A-

Bayburt Üniversitesi’nin kuruluşunun 10. yılı münasebetiyle düzenlenen “10. Yıl Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Haftası”, açış töreniyle başladı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fuaye Alanında gerçekleşen açış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, kısa gibi görünen bir süreçte büyük adımlar attıklarını belirterek, Bayburt Üniversitesi’nin vizyonunun Türkiye’nin vizyonuna paralel olduğunu ve her geçen yıl daha saygın bir eğitim kurumu haline geldiklerini söyledi.

Vali Ali Hamza Pehlivan da törende bir konuşma yaparak, Bayburt Üniversitesi’nin 10. yılını en içten duygularıyla kutladığını ve şehre bir değer katan üniversitenin gelecekte bir marka olacağından emin olduğunu ifade etti.

Açış törenine Vali Ali Hamza Pehlivan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, Emniyet Müdürü Sezayi Er, Jandarma Komutanı Fatih Cemal Kiper, Rektör Yardımcıları, kurum amirleri, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Açış töreni sonrası Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Elitok küratörlüğündeki Kitap Sanatları Sergisini gezen protokol, Sanat eserlerini inceledi. Sergi sonrası katılımcılara protokol tarafından Katılım Belgeleri takdim edildi.

Serginin hemen sonrasında Bayburt Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinin yöresel oyunlarını seyreden katılımcılar, alkışlarıyla oyunlara eşlik etti.

Rektör Coşkun’la birlikte Kızılay’ın Kan Verme etkinliğine katılan protokol ve diğer katılımcılar, yetkililerden kan vermenin faydalarını dinledi. Kan veren Coşkun, kan bağışının sağlık açısından ve dini açıdan oldukça önemli olduğuna dikkat çekerek, tüm öğrencileri kan vermeye davet etti.

  1. Yıl etkinlikleri, öğrenciler arasında düzenlenen bilek güreşi müsabakaları ile devam etti. Müsabakalar sonucunda dereceye giren Ahmet Okur (1), Barış Köşe (2) ve Said Kridzh (3) madalya ile ödüllendirildi.

Bilek güreşi müsabakaları sonrasında, 15. Temmuz Milli İrade Salonu’nda  ‘Çocuk Üniversitesi Öğrencileri Korosu’nun Konser etkinliği tertiplendi. Konserde yöresel türküleri seslendiren öğrenciler, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Haftanın ilk gününün son etkinliğine Dede Korkut Külliyesi ev sahipliği yaptı. 3. Uluslarası Öğrenci Festivali’nde Azerbaycan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Moritanya ve Burundili öğrenciler yöresel kültürlerinden dans gösterileri, şiir dinletileri ve şarkı performansları sergilediler. İzleyicilerin ilgi ile takip ettiği festivale Rektör Coşkun’un yanı sıra Rektör Yardımcıları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.