Bayburt Üniversitesinde gerçeği aratmayan tatbikat

Bayburt Üniversitesinde gerçeği aratmayan tatbikat

ABONE OL
05.12.2019 10:35
Bayburt Üniversitesinde gerçeği aratmayan tatbikat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü birimi tarafından acil durumlara müdahale kapsamında gerçekleştirilen tatbikat, Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesinde yapıldı.

Gerçeğini aratmayan bir şekilde gerçekleştirilen tatbikat kapsamında, yangın söndürme, arama-kurtarma, ilkyardım, güvenlik önlemleri ve yüksek katlı binalarda mahsur kalanları kurtarma gibi durumlara, nasıl müdahale edileceğine yönelik faaliyetlere yer verildi.

Tatbikatta, Bayburt Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Öğr. Gör. İsrafil Ertürk’ün seslendirmesiyle, acil durumlarda anında yapılması gerekenler tatbikat ekipleri tarafından canlandırıldı. Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde meydana gelen yangın senaryosunu tatbik eden AFAD ile Bayburt Belediyesi İtfaiyesi ve 112 Acil Sağlık ekipleri katılımcılara uygulamalı olarak bilgiler de verdi. Her yönüyle iyi planlanmış bir senaryo ve uygulamanın olduğu tatbikata tanıklık eden öğrenciler, unutamayacakları bir deneyim yaşadıklarını ifade etti.

Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesinde gerçekleştirilen tatbikata rektör yardımcısı Prof. Dr. Metin Uçurum’un yanı sıra üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.