Bayburtlu berberler, deprem bölgesinde

Bayburtlu berberler deprem bölgesinde vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Bayburtlu berberler, deprem bölgesinde
Yayınlama: 11.03.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Terziler, Berberler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası bünyesinde faaliyet gösteren berberler, depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığı deprem bölgesinde önemli rol üstlenmeye devam ediyor.

Depremin ardından bölgeye giderek oradaki vatandaşların traş ihtiyaçlarını karşılayan Bayburtlu berberler 10 günlük aranın ardından yeniden deprem bölgesine gitti.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde yaşayan vatandaşlara hizmet etmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Bayburt Terziler, Berberler ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Yunus Çil, devletin bütün imkanları ile deprem bölgesinde olduğunu söyledi.

Oda olarak bölgeye gitme kararı aldıklarını ve bölgede oldukları sürece belirli alanlarda insanları traş ettiklerini ifade eden Yunus Çil, “Büyük acılar çektik ama bir yandan da hayat devam ediyor. Bölgede böyle bir eksikliğin olduğunu görüyorduk. Kararımıza arkadaşlar da destek çıktı. Daha önceden bir grup arkadaşla gitmiştik. Şimdi de başka bir grupla gittik. Oradaki insanların yüzlerinde biraz olsun tebessüm bırakabildiysek ne mutlu bize” dedi.

Çil, kendi işlerini bırakarak bölgeye giden tüm üyelerine ve kendilerine destek çıkan herkese teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.