Bayburtlu işadamlarından Bayburtspor’a destek

Bayburtlu işadamlarından Bayburtspor’a destek
Yayınlama: 23.10.2018
A+
A-

3. ligde ilimizi temsil eden ve yoluna namağlup lider olarak devam eden Bayburt İl Özel İdarespor’a destek organizasyonu düzenlendi.
İstanbul’un Bayburtlu Valisi Vasip Şahin’in ev sahipliğinde boğaz turu eşliğinde düzenlenen organizasyonda İstanbul’da yaşayan Bayburtlu iş adamları, memleketlerinin takımı için büyük destek verdi. Yaklaşık 100 iş adamının katıldığı organizasyonda  Bayburtspor için 2 milyon liranın üzerinde para toplandı.
Etkinlikte konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ve

Vali Şahin: “Üzerimize bugün bir vazife düştüğüne inandım”
AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak’ın Bayburtsporun başarısı için önemli çaba harcadığını belirtti.
32 senelik idarecilik hayatında ilk kez bir spor kulübü için toplantı organize ettiğini dile getiren Vali Şahin şunları kaydetti:
“Ben 32 senelik idarecilik hayatımda ilk defa bir spor kulübüyle ilgili bir toplantı organize ediyorum. Tabi ben bu hususta en çok sorumluluk almış başkanından yönetimine kadar, zaman zaman belediye başkanlarımız bu sıkıntıyı çok çekerler. Ben onlara çok acır ve üzülürüm. Bu sıkıntı hep onların omuzundadır. Galip gelince bir müddet alkışlanırsınız ama işin tabiatında mağlup olmakta vardır. Başarılı olamamakta vardır o zaman yerin dibine sokulursunuz. Onun için ben 32 senelik idarecilik hayatımda bu işe pek girmedim. Ama bugün Bayburt’un içerisinde bulunduğu sıkıntıyı fark ettim. Bizim üzerimize bugün bir vazife düştüğüne inandım ve bugün birlikteyiz. Bu işin temel amacı budur. Dolayısıyla bugün sizlerin desteklerinize müracaat edilecek.”
Vali Pehlivan: “Bayburtspor, Bayburt’un adını taşıyan bir marka. Ona yapılacak katkı bu şehre sahip çıkmaktır.”
Bu sezon Bayburtspor’un en büyük destekçileriniden olan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ise, Bayburt Grup’un takımı bırakmasının ardından Fatih Yumak ve Belediye Başkanı Mete Memiş’le birlikte bir yol haritası çizmek için bir araya  geldiklerini dile getirerek,
“Önce bir başkan ve yönetim oluşturma gayreti içerisinde olduk. Sağ olsun Ersoy Özbek bey başkanlığında yönetim oluştu. İstanbul’dan hemşehrilerimizin de destekleriyle böyle bir oluşum içerisinde bulunduk. İyi de bir başlangıç yaptık. Elimizden gelen desteği il düzeyinde verdik ve takımda bu noktaya geldi. Bayburtspor, Bayburt’un adını taşıyan bir marka. Ona yapılacak katkı salt maddi bir katkı değildir. Bu şehre sahip çıkmaktır. Aynı zamanda spora ve gençliğe sahip çıkmaktır. Bu noktada duyarlılık gösteren ve gösterecek olan bütün hemşehrilerimize ben şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu organizasyonumuz ve bundan sonra gerçekleştireceğimiz organizasyonlarımız her şeyden önce muhabbetimizin artmasına, bizi birbirimize yaklaştıran duyguların pekişmesine vesile olacaktır. Ve bunun yanında da bazı hedefleri olan Bayburtspor gibi kurumlara da destek anlamına gelecektir.” dedi.

Battal: “Bu sürece hep beraber katkı sunalım”
Sürece hep beraber katkı sunulması gerektiğini ifade eden Bayburt Milletvekili Fetani Battal ise,
“Bayburt Grup tek başına bu işi götürüyordu. Ama bu sezon başında Bayburtspor eski haline emanet edildi. Ve bizde kendimizi işin ortasında bulduk. Şöyle idare edelim, ayakta duralım derken bir takım çıktı ortaya namağlup ve lider olarak yoluna devam ediyor. Bizde çam sakızı çoban armağanı böyle bir ortamın bizlere verdiği cesaretle bu sürece hep beraber katkı sunalım diye buradayız.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Memiş: “Boğazı Çoruhlaştırdık”

Bugüne kadar Bayburtspor’a destek olan isimlere tek tek teşekkür eden  Belediye Başkanı Mete Memiş de Bayburtspor’u herkesin en yukarıda görmek istediğini vurguladı.
Memiş burada yaptığı konuşmda şunları söyledi:

“Bugün burada boğazı çoruhlaştırdık. Bayburtspor  hepimizin. Bayburtspor’u herkes en yukarıda görmek ister. Peki nasıl çıkaracağız. Burada herkesin bir sorumluluğu vardır. Herkes bulunduğu yerlerden Bayburtspor’a bu anlamda katkı sunmalı. İstanbul valimiz, Bayburt valimiz fazlasıyla bu takıma katkı sunuyorlar. Belediye başkanı olarak, il başkanı olarak ve Bayburtlular olarak  bir takım şeyleri yaptık ve buraya geldi. Biz şunu ifade ettik, dışarıdan gelenlerle şehirde bulunanlar bir bütünlük oluşturduk. Bu bütünlüğe herkes güzel hoş laflar yerine, hamaset olmadan kendi özel konumumuzla yüzleşerek katkı sunmak zorundayız. Bayburt ancak bu şekilde sevilir ve yukarı taşınır.”
Özbek: “Desteklerinizi bekliyoruz”
Klüp Başkanı Ersoy Özbek ise buradaki konuşmasında organizasyonda büyük emeği olan Vali Şahin ve Fatih Yumak’a teşekkür ederek şunları söyledi:
“Bu sezon Sayın Valimiz Ali Hamza Pehlivan’dan Allah razı olsun. Ön ayak oldu. Fatih bey bu organizasyonu gerçekleştirdi. Bizim gücümüz belli. Şu anda takımımız namağlup lider durumda.  Sayın Muhammet Karaoğlu bize sponsor oldu. Kendisinden Allah razı olsun. Bugünde sizlerin desteklerini bekliyoruz.”

Düzenlenen organizasyona büyük emek veren AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak ise, programın sonunda yaptığı konuşmada İstanbul’daki hemşehrilerine verilen yüksek destekten ötürü teşekkür etti.

Orgnizasyonun İstanbul Valisi Vasip Şahin’in ev sahipliğinde yapılmasının öneminde de değinen Yumak, şunları söyledi:
“Bizlerden desteklerini esirgemeyen İstanbul Valimiz Vasip Şahin’e teşekkür ediyorum. İyi niyetli olduğunuz  zaman Allah’ta karşılığını veriyor. Biz bu organizasyonu yapmayı düşündüğümüzde bunu İstanbul valimizin ev sahipliğinde yapmamız gerektiğini ifade ettik. Sayın valimizle birlikte yaklaşık 15 gündür bunun için çalıştık. Sayın belediye başkanımız en yoğun dönemini yaşıyor ama ekonomik olarak bize büyük katkı sağlıyor. Kulüp başkanımız ve yönetimi her biri işin sportif tarafını sahiplendiler. Hepsinin ayrı ayrı h-gayretleri var. Gerçekten el birliğiyle hep birlikte çok büyük destek veriyoruz. Ama İstanbul’daki, hemşehrilerimizin, iş adamlarımızın bu yüksek desteklerini görmek bizi ayrıca mutlu etti. Her birinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.