Bayburt’ta 2023-2024 yılının ‘Aile Çalıştayı’ gerçekleştirildi

Bayburt’ta 2023-2024 yılının ‘Aile Çalıştayı’ gerçekleştirildi
Yayınlama: 24.09.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Valiliği himayesinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda ‘Bayburt Aile Çalıştayı’ gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın gerçekleştirmekte olduğu çalışma ve faaliyetle kapsamında; ülkemizdeki sosyal sorunların tespiti ve çözümü ile ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahının artırılması yönündeki çalışmalara katkıda bulunulması amacıyla üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerinin derlendiği Bayburt Aile Çalıştayında; “Aile, Eşitlik ve Adalet”, “Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah”, “Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme”, “Aile, Çevre ve İklim”, “Aile, Teknoloji ve Dijitalleşme”, “Aile Odaklı Sosyal Hizmetler” konuları ele alındı.

Bayburt Valisi Mustafa ELDİVAN’ın katılımıyla gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Çalıştay’da açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü yaptı. Daha sonra Vali Mustafa ELDİVAN günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmaların ardından tüm katılımcılar ile birlikte “ilimizde ailenin korunması ve güçlendirilmesi, sosyal sorunların tespiti, çözümü ve sosyal refahının artırılması” konuları üzerinde bilgi alış verişi yapıldı. Yaklaşık 45 dakika süren karşılıklı konuşmalarda kurum temsilcileri kendi alanlarında ilimizde karşılaştıkları sorunları dile getirdiler.

Programın sonunda Bakanlığımızın hazırlamış olduğu katılım belgeleri İl Müdürü Kemal GÜMRÜKÇÜ tarafından katılımcılara takdim edildi.

Çalıştay’a İl ve İlçe belediyeleri, STK’lar ve kamu kurumlarının temsilcileri katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.