Bayburt’ta Afgan ailesinin dramı yürekleri dağladı

Bayburt’ta Afgan ailesinin dramı yürekleri dağladı

ABONE OL
25.11.2022 00:21
Bayburt’ta Afgan ailesinin dramı yürekleri dağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Bayburt’un Şingah Mahallesinde kirada kalan yedi kişilik Afgan ailesi hayırseverlerden yardım bekliyor.

Bu akşam Bayburt Manşet haber sitesinin sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladığı Bayburt’ta yaşayan Afgan ailenin ev hali yürekleri dağladı.

Kış mevsiminin yaşandığı bu aylarda yakacak, yiyecek, eşya ve maddi sıkıntı çeken Afgan ailesi, hayata tutunmaya çalışıyor.

Ailenin durumundan haberdar olan mahalle sakinlerinden Zekeriya Özgüney, elinden geldiğince aileye yardımcı olarak, Bayburt Manşet aracılığıyla hayırseverlerden yardım talebinde bulundu.

Bayburt’a yerleştikten sonra annelerinden yetim kalan altı Afgan kardeş, yetmiş beş yaşındaki bakıma muhtaç babalarıyla soğuk ve eşyasız aynı odada kalıyorlar. Doğalgazın ve sobanın yanmadığı soğuk bir evde kalın giyinerek kışı geçirmeye çalışan aile, yiyecek olarak da ekmek ve soğanla karnını doyuruyor.

Afgan kardeşlerden Zeynep, işsiz olduklarını belirterek 350 TL kira ödediklerini, 300 TL de destek aldıklarını söyledi.

Haberin Videosu:

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (3)
  • Hatice

    Böyle gariban insanları çalıştır ve paralarını verme. Hiç mi Allah korkunuz yok

  • Çavuş

    İrtibata nasıl geçeriz

  • Erhan KOCABAŞ

    Memleketimde böyle durumda bir ailenin olması çok zoruma gitti. Valilik belediye nerede. Bu ailenin ve çocukların ellerinden tutmamız lazım..