Şehidin var Bayburt!

Şehidin var Bayburt!
Yayınlama: 25.03.2016
A+
A-

PKK’lılar tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda Bayburtlu Astsubay Üst Çavuş Halil Türkoğlu (28) şehit oldu.

Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakolu’na düzenlenen saldırıda 3 askerin şehit olduğu, 24 askerin de yaralandığı belirtildi. Bayburt’un Dumlu (Henege) köyü nüfusuna kayıtlı olan Şehit Halil Türkoğlu Bayburt Kaleardı Mahallesinde ikamet ediyor.

Şehit Türkoğlu’un cenaze namazı, 26.03.2016 Cumartesi günü öğle namazı sonrası Bayburt Yeni Camiide kılındıktan sonra Şehit Osman Mezarlığında toprağa verilecek.

Halil Türkoğlu’nun 14 Mart günü Facebookta paylaştığı yazı…

Hepimiz üzülüyoruz ki bir Jandarma Astsubayı olarak ben terörle mücadelede birinci saftayım. Evet 18 şubatta haince patlatılan ve yedi ŞEHİT verdiğimiz Diyarbakır Mermer Karakolundayım.

Barut kokusunu bilirim kurşun sesini de…

Emsallerim daha KPSS ye hazırlanıyorlar ve ben 4. tayin yerindeyim.

Mevzubahis VATAN be kardeşim gerisinin teferruat olduğunu hep beraber yürekten söylemedik mi ?

Ankara’nın zemheri soğuğunda yürek yakan ve haince bir saldırı oldu.

Ağlayalım hep beraber ne yapabiliriz diye düşünelim ve bir daha olmaması için çaba sarfedelim gönül bunu ister fakat memleketimdeki insanların duyarsızlığına üzülüyorum. Ankara’da bomba patladı evet bu bir hüsran günahsız insanlar öldü bu çok büyük bir kayıp ama sanki böyle bir şey beklermiş gibi birden herkes tek ağız olup ”Devlet suçludur” demeye başladı.

PKK denen kansız hain topluluğu burda 500 metre yakınım da 7 silah arkadaşımı ŞEHİT etti. O Devleti suçlayanlar nerdeydiniz?? neden çıkıp aynı yüreklilikle PKK haindir suçludur demediniz ??? Bırakın devleti suçlamayı en büyük istihbarat kişinin kendidir.

Duyduğunuzu gördüğünüzü Jandarmayla, Polisle MİT’ le paylaşmazsanız (görüp şüphelenip, hissedip paylaşmayanlar için söylüyorum) en az o bombayı patlatan kadar o masumların kanında sizinde parmağınız var demektir. O arabayı -hadi idda ettiğiniz gibi Devlet farketmedi- de koca Ankara’da hiç mi kimse görmedi. Bir taneside çıkıp bu arabada garip bi hal var neden demedi ?? Malesef hırsız içerden olunca kapı kilit tutmaz. Devir tek yürek olma devridir. Yeterince suçlayanımız var zaten bide kalkıp Devleti suçlayarak hainlerin ekmeğine yağ sürmeyin. Millet olarak başımız sağolsun hiç bir dilde hiç bir sözlükte bu acıyı anlatacak harf dahi yok. Umarım bu son olur. el ele verirsek ellere karşı dik dururuz….

Üstçavuş H.T

Şehidin var Bayburt!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.