Bayburt’ta ‘Anne Üniversitesi’ eğitime başladı

Bayburt’ta ‘Anne Üniversitesi’ eğitime başladı
Yayınlama: 03.12.2019
A+
A-

Bayburt’ta ‘Anne Üniversitesi’ gerçekleştirilen açılış töreniyle eğitime başladı.

Bayburt Üniversitesi tarafından düzenlenen ve iki hafta boyunca devam edecek olan Anne Üniversitesi’nin açılış programı, Dede Korkut Külliyesi Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa, Bayburt Valisi Sn. Cüneyt Epcim, Bayburt Belediye Başkanı Sn. Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt İl Emniyet Müdürü Sn. Ayhan Bodur, Bayburt İl Jandarma Komutanı Sn. Halil Murat Bilgiç katıldı.

Yoğun katılımın sağlandığı etkinlikte, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, annelerin kutsiyeti hakkında bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Arkasından Bayburt Valisi Sn. Cüneyt Epcim ve Bayburt Belediye Başkanı Sn. Hükmü Pekmezci annelik olgusunun önemine vurgu yaparak Bayburt Üniversitesi tarafından düzenlenen bu etkinlik için memnuniyetlerini ve teşekkürlerini bildirdi.

Anne Üniversitesi’nin açılış dersi, Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Hüsniye Bülbül tarafından yapıldı. Bülbül, misafir ve katılımcılara “Mahremiyet Eğitimi” ile ilgili bir sunum yaptı.

Anne Üniversitesi eğitimleri kapsamında, alanında uzman 15 farklı eğitimci tarafından aile, anne-baba ve çocuk temalarında etkinlik ve konferanslar verilmeye devam edecektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.