Bayburt’ta ‘Bu yolda hep birlikteyiz’ projesi etkinlikleri

Bayburt’ta ‘Bu yolda hep birlikteyiz’ projesi etkinlikleri
Yayınlama: 30.09.2018
A+
A-

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesi kapsamında Bayburt’ta da etkinlikler düzenlendi.

Merkez Spor Salonu yanında oluşturulan parkuru inceleyen Vali Pehlivan İl Emniyet Müdürü Sezayi Er ile görevli emniyet mensuplarından bilgiler aldı. Proje kapsamında yapılan denetimlerde emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilen sürücülerin yönlendirildiği kaza simülasyon aracına binen Vali Pehlivan, emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekti.

Vali Pehlivan, trafik kurallarına uymanın insani ve vicdani bir yükümlülük olduğunu ifade ederek sürücülere trafiği tehlikeye düşürecek davranışlardan kaçınmaları ve kurallara uymaları tavsiyesinde bulundu.

Vali Pehlivan, alkolün sebep olduğu bilinç kaybı ile yaşanabilecek tehlikeleri göstermek adına tasarlanan “Alkol Gözlüğü”nü de test etti. Trafik ekiplerince verilen eğitimlere katılan çocuklardan trafik güvenliği konusunu çok iyi bir şekilde öğrenmeleri gerektiğini belirten Vali Pehlivan bu konuda kurallara uymamaları halinde aileleri uyarmalarını da istedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.