Bayburt’ta büyülü kaşık

Bayburt’ta büyülü kaşık
Yayınlama: 17.02.2016
A+
A-

Bayburt’ta büyülü kaşık şoku yaşandı

Bayburt’ta toprağa gömülü halde üzerine tuhaf yazılar yazılmış büyülü tahta kaşıklar bulundu.

Manisa’da ikamet eden Mehmet Ü. isimli vatandaş, Garipler Mezarlığında tuhaf bir tahta kaşıkla karşılaştı.

Kaşıkta Arapça yazılar olduğunu gören Mehmet Ü, yaptığı araştırmalarda kaşığın “kaşık büyüsü” olarak bilinen bir çeşit sihir olduğunu öğrendi.

Kaşığı yakarak imha eden Mehmet Ü, küllerini de dereye döktü.

Kaşığın resimlerini sosyal medyada paylaşan Mehmet Ü. yaptığı açıklamada “Mezarlıkta dua ederken yağmurun ortaya çıkardığı bu kaşıkları buldum.İşin ehillerine sorduğumda kaşık büyüsü olduğunu söylediler.Bende korkarak yaktım ve küllerini de dereye attım” şeklinde konuştu.

Kaşık Büyüsü Nedir?

Kaşık büyüleri amaç olarak kişinin sevdiğini kendisine bağlaması yada kişiye zarar verilmesi amacı güder bu yüzden kaşık büyüsü yaptıran insanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu büyüler genel olarak iki kaşığı birbirine belli bir biçimde bağlayarak herhangi bir yere gömmek şeklinde uygulanır. Kaşık büyüleri hızlı sonuç veren büyü guruplarındandır. Kaşık büyüsü genel olarak iki adet tahta kaşık kullanılarak hazırlanır. Bu kaşıkların saplarına kişilerin isim bilgileri anne adları yazılarak uygulanır. Genel olarak bu kaşıklar hazırlandıktan sonra bir mezara gömülmesi istenir. Bu kaşıklar toprağın altında kaldığı sürece bu iki insan birbirinden kopamazlar ama belirttiğim gibi eğer bu yapılan kaşık büyüsü ayırmak ya da zarar vermek amacı için yapılmışsa büyü yapılan kişiler bir daha mutlu olmazlar bir araya gelemezler.

Bayburtta büyülü kaşık

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.