Bayburt’ta kablo hırsızlığı yapan 3 kişi tutuklandı

Bayburt’ta kablo hırsızlığı yapan 3 kişi tutuklandı
Yayınlama: 11.01.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta jandarmanın kablo hırsızlarına yönelik yaptığı operasyonlarda 3 kişi tutuklandı.

Bayburt İl Jandarma Komutanlığı, kablo hırsızlarına yönelik yaptığı 3 ayrı operasyonda 3 şüpheli yakaladı. Şüpheliler tutuklanarak [vurguluContent color=”Red” text=”Bayburt M Tipi Cezavi”]ne gönderildi.

Bayburt’ta jandarmanın sorumluluk sahasında bulunan mermer fabrikası, taş kırma eleme tesisi ve sulama kooperatiflerine ait binalardan bakır elektrik kablolarının çalınması olayı ile ilgili geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Son olarak 2021 yılı kasım ayında özel bir bir firmaya ait tesisten 220 metre uzunluğunda kabloların çalınması olayı ile ilgili [vurguluContent color=”Blue” text=”Bayburt İl Jandarma Komutanlığı”]na bağlı İl Merkez Jandarma Komutanlığı, OYİT, JASAT ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinden oluşan özel çalışma grubu oluşturuldu. Bayburt ve çevre illerde yapılan araştırmalar sonucu M.K.A , E.Y. ve A.K. isimli şahıslar tespit edilerek, şüpheli şahıslar farklı günlerde düzenlenen üç ayrı operasyonla yakalandı.

Şüpheliler sevk edilen adli makamlarca tutuklanarak Bayburt M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilirken, çalınan kablolardan bir kısmı arazide bulunarak firma yetkililerine teslim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.