Kurban Bayramı öncesi kasaplara ziyaret

Kurban Bayramı öncesi kasaplara ziyaret
Yayınlama: 22.09.2015
A+
A-

Kurban bayramı öncesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir KARABULUT, Gıda Ve Yem Şube Müdürü Serkan YILMAZ ve Döner Sermaye Saymanı Cihat PARILDAR ile birlikte Bayburt’ta bulunan kasapları ziyaret etti.

Kasapların Bayburt hayvancılık sektöründe önemli bir yeri olduğunu söyleyen İl Müdürü KARABULUT yaptığı açıklamada;

“Yaklaşan kurban bayramı öncesinde kasaplarımızı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunduk. İl Müdürlüğü olarak Türkiye’de ilk defa hazırlanan kurban rehberlerimizden kasaplarımıza dağıttık. Kurban döneminde yapılan çalışmaların daha verimli geçmesi adına onlarında tecrübe ve gözlemlerinden yararlanmak amacıyla fikirlerini aldık. Aynı zamanda ilimizdeki kasaplarımız kurban döneminde kurbanlık hayvan alımında ve kurban kesiminde yoğun mesai içerisinde olduklarından, kendileri ile özellikle kurban alımı, kurban kesimi, kurban etlerinin değerlendirilmesi gibi hususlarda yasal gereklilikleri paylaştık. Bu sektör içerisinde yer alan herkesin tecrübesi birikimi bizim için çok değerlidir. İlimiz kasaplarının bu yöndeki fikir ve önerilerini de çalışmalarımızda dikkate alacağız.” dedi.

İl Müdürü Abdulkadir KARABULUT’ a teşekkür eden kasaplar, İl müdürlüğünün bu ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.