Bayburt’ta lise öğrencilerinden ‘Türk Sanat Müziği Konseri’

Bayburt’ta lise öğrencilerinden ‘Türk Sanat Müziği Konseri’
Yayınlama: 19.01.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” projesi ile Bayburt’ta Türk sanat müziğinin en güzide eserleri seslendirildi.

Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen konserde Demirözü Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Mustafa Köseoğlu Lisesi, Bayburt Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi ve Milli İrade Anadolu Lisesi koro ve solo ekipleri sahne aldı.

Bayburt Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin konferans salonunda gerçekleşen konsere Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Demirözü Kaymakamı Ali Ekber Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, diğer kurum amirleri, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve Bayburt halkı katıldı. Klasik Türk müziğinin en güzide şarkılarını seslendiren öğrenci ve öğretmenler katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Konser çıkışında konuklar, Bayburt’ta Sonbahar Fotoğraf Sergisi’ni gezerek lise öğrencilerinin çektiği fotoğrafları inceledi.

Foto Galeri

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.