Bayburt’ta ‘Muhtarlar Günü’ etkinliklerle kutlandı

Bayburt’ta ‘Muhtarlar Günü’ etkinliklerle kutlandı
Yayınlama: 20.10.2019
A+
A-

19 Ekim Muhtarlar Günü Bayburt’ta düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Etkinlikler sabah saatlerinde Muhtarlar Derneği üyelerinin Saray Bahçası’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Merkez mahalle ve köy muhtarları Saray Bahçası’ndaki törenin ardından Vali Cüneyt Epcim’i ziyaret etti.

Valilik Toplatı Salonu’nda gerçekleşen kabulde Dernek Başkanı Abubekir Altundaşoğlu muhtarlar adına Vali Epcim’e çiçek takdim etti.

Vali Epcim ziyaretine gelen heyet üyelerine teşekkür ederek 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti. Mülki İdare Amirleri olarak muhtarlarla her zaman yakın çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Vali Epcim, “Gördüğümüz şu ki; muhtarlarımız her zaman hizmet ihtiyacını karşılama noktasında mahalle ve köylerinde çok büyük gayretler içerisinde oluyorlar.” dedi.

Muhtarlık müessesesinin öneminin giderek arttığına işaret eden Vali Epcim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan buluşmaların buna örnek olduğunu kaydetti.

Vali Epcim, “Sayın Cumhurbaşkanımız çeşitli toplantılarla muhtarlara olan sevgisini ve güvenini ortaya koydu. Bir noktadan sonra muhtarların özlük haklarında iyileştirmeler gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarları devamlı surette ağırlayarak toplantılar düzenledi. Gelinen noktada bir genelge çıkarıldı ve 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor. Bunun anlamı ve önemi büyük. Bir arada olma ve dayanışma duygusu içerisinde bir gün kutlanıyor. Bu noktada bizler de 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle sizleri bir kez daha kutluyoruz.” diye konuştu.

Muhtarlar Derneği’nce yapılan ziyaretin ardından Vali Epcim de Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Abubekir Altundaşoğlu’ndan çalışmalarına ilişkin bilgi alan Vali Epcim, devlet ve millet kaynaşmasında muhtarların önemli rolü olduğunu belirtti. Vali Epcim, “Özellikle köylerimizin sorunlarını ilgili makamlara iletiyorlar. Bu noktada Bayburt’ta güzel bir iş birliği olduğunu düşünüyorum. Muhtarlar Derneği’nin Bayburt’ta üye sayısı bakımından büyük sivil toplum kuruluşlarımızdan biri olduğunu da belirtmek gerekir. Bundan da memnuniyet duyuyoruz. Bu vesileyle 19 Ekim Muhtarlar Günü’nüzü tekrar tebrik ediyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Başkan Altundaşoğlu ise Vali Epcim’e Muhtarlar Derneği adına teşekkürlerini bildirdi.

Vali Cüneyt Epcim’in ev sahipliğinde mahalle ve köy muhtarları adına düzenlenen yemeğin ardından muhtarlar günü etkinlikleri sona erdi.

Etkinliklere Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Yusuf Diker, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Vali Yardımcıları Halit Benek ile Remzi Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Ağın, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.