Bayburt’ta okullara ‘Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi’ görevlendirildi

Bayburt’ta okullara ‘Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi’ görevlendirildi
Yayınlama: 18.09.2021
A+
A-

Bayburt İl Emniyet Müdürlüğünce okul çevrelerine sağlıklı eğitim ortamı için ‘Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi’ görevlendirildi.

2021-2022 eğitim öğretim yılında okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirlerine ilişkin kapsamlı bir eylem planı hazırlandı.

Bu kapsamda 2021-2022 eğitim öğretim yılında Bayburt merkezde 44 okulun tamamına “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi” görevlendirildi. Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri, okul yöneticileri ve rehberlik öğretmenleri ile sürekli irtibat halinde olacak. Okul çevrelerinde güvenliğe ilişkin yaşanabilecek olumsuzluklara fırsat vermeden çalışmalarını sürdürecek. Tedbir alınması öncelikli bazı okullarda okul giriş-çıkış saatlerinde mobil ekipler görevlendirilirdi. Bazı okullarda ise sabit olarak görev yapan “Okul Kolluk Görevlisi (Okul Polisi)” görevlendirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından okul çevreleri, internet kafeler vb. yerler ile metruk yapılar ve park-bahçeler sık sık denetlenecek.

Ayrıca 08 – 16 Eylül 2021 tarihlerinde Bayburt genelinde emniyet ekiplerinin katılımı ile “Çocukların ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Uygulaması” yapıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.