Bayburt’ta ‘Siyaset Akademisi’ konferansları başlıyor

Bayburt’ta ‘Siyaset Akademisi’ konferansları başlıyor
Yayınlama: 01.11.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Üniversitesi ev sahipliğinde Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Bayburt Teşkilatı ve  İdeal Gençlik Topluluğu tarafından, Akademinin ilk 3 konferansı (2, 3 ve 6 Kasım 2023) İktisadi ve İdari Bilimler ilimler Fakültesi Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda, Akademinin dördüncü ve kapanış konferansı İlahiyat Fakültesi Sadrüşşeria Konferans Salonunda (13 Kasım 2023) gerçekleşecek olan “Siyaset Akademisi” konferansları başlıyor.

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Bayburt Teşkilat Başkanı Mehmet Asif Alan, Siyaset Akademisi ile ilgili açıklama yaptı. Alan, kayıtları devam eden akademi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Siyaset alanından duayen isimleri ağırlayacağımız Siyaset Akademisi 2 Kasım – 13 Kasım 2023 tarihlerinde Bayburt Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Gerek konuları gerekse konukları bakımından Bayburt’umuzun istifadesine sunacağımız Siyaset Akademisi konferanslarının ilk günü, 2 Kasım 2023 Perşembe saat 15.00’de Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından “Şehirlerin Kalkınması Yerelden Başlar” konusu ile gerçekleştirilecektir. Siyaset Akademisi konferanslarına katılım sağlayanlar, akademi sonunda Katılım Belgesi almaya hak kazanacaklardır. Siyaset Akademisi konferanslarına katılım ücretsiz olup tüm vatandaşlarımıza açık olarak yapılacaktır. Akademinin diğer konferansları hakkında bilgilendirme yapılacak olursa:

  • Siyaset Akademisinin ikinci konferansında Bayburt milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş tarafından “Türkiye Yüzyılı ve Gençliğin Rolü” sunumları gerçekleştirilecektir. (3 Kasım 2023 Cuma, Saat:15.00, Yer: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu)
  • Siyaset Akademisinin üçüncü konferansında Prof. Dr. Abdulkadir Develi tarafından “Dünya Eko- Politiği ve Türkiye Ekonomi Gündemi” konulu konferansı gerçekleştirilecektir. (6 Kasım 2023 Pazartesi, Saat:15.00, Yer: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu)
  • Siyaset Akademisinin dördüncü ve kapanış konferansı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu tarafından “Siyaset Anlayışımız” konulu konferans ile nihayete erecektir. (13 Kasım 2023 pazartesi, Saat:15.00, Yer: İlahiyat Fakültesi Sadrüşşeria Konferans Salonu)

Siyaset Akademisi’nin lise ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere bizler için istifadeli geçmesi dileğiyle, başta Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e ve Üniversitemiz Yönetimine, İdeal Gençlik Topluluğumuza ve tüm paydaşlarımıza şimdiden teşekkür ederim.”

Öte yandan açıklamada Siyaset Akademisi kayıtları devam ettiği belirtilerek, akademiye kaydolmak için bağlantı paylaşıldı.

Tıkla ve kaydol: https://forms.gle/4TzpTPEU18pGKHNZ9

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.