Bayburt’ta ‘su samuru’ güneşlenirken objektiflere takıldı

Bayburt’ta ‘su samuru’ güneşlenirken objektiflere takıldı
Yayınlama: 26.05.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta Çoruh nehrinin canlı varlığı içerisinde yer alan ‘su samuru’ yine objektiflere takıldı.

1990’lı yıllarda hayatın bir parçası olan, sonraki yıllarda Çoruh nehri kıyılarının imara açılmasının ardından diğer canlılarla birlikte bu değişimden etkilenen ‘su samuru’ artık şehir merkezinde nadiren görülebiliyor.

Bayburt halkının ‘su iti’ diye de tarif ettiği ‘su samuru’ bu kez Taş köprü yakınlarında bir vatandaşın dikkatini çekti.

Huri Maydan isimli vatandaş, ilk kez gördüğü bu canlı karşısında şaşkınlığını gizleyemeyerek, cep telefonu ile çekmeye başladı.

Öğretmen olan Huri Maydan’ın Bayburt Manşet’e ulaştırdığı görüntülerde, su samuru sabah 9.00 civarlarında Çoruh Nehri’nde gönlünce eğleniyor ve ara sıra bir taş üzerine çıkarak güneşin keyfini çıkarıyor.

Maydan, su içerisinde yarısını görebildiği su samurunu çok büyük bir balık sandığını ve bu yüzden ilgisini çektiğini belirterek, bir taş üzerine çıktığında canlıyı daha çok büyük bir fareye benzettiğini ifade etti.

Huri Maydan, çevrede bulunan vatandaşlara sorduğunda, su samuru olduğunu öğrendiği canlıyı ilk kez gördüğünü ve şaşırdığını belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.