Bayburt’ta Tiyatroom Kuruldu

Yayınlama: 17.06.2014
A+
A-

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BayDer) bünyesinde faaliyet gösterecek Tiyatroom tiyatro ekibi kuruldu.

Bayburt’ta kültürel sanatsal ve edebi nitelikli programlar gerçekleştiren Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BayDer) bünyesinde Tiyatroom Bayburt adına önemli bir boşluğu doldurmak için gayret sarf edecek.

Kültür ve sanat anlamında ilerlemeyi hedef alacak Tiyatroom, yeni yeteneklerin keşfedilmesine, ortaya çıkarılmasına ve eğitilmesine de imkân sağlayacak.

Kendine ve yeteneklerine güvenen herkesin Tiyatroom’a katılabileceğini belirten Tiyatroom kurucularından Metin Berke Yıldız, “Oyunlarımız ve skeçlerimiz tamamen kendi senaryolarımızdan oluşacak. Eğlenirken güldürmeyi, güldürürken düşündürmeyi amaçlıyoruz. Bizimle eğlenmeye-eğlendirmeye, bizimle gülmeye-güldürmeye, düşünmeye-düşündürmeye katılmak isteyenlere kapılarımız açık. Bayburt’taki tiyatro boşluğunu doldurmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Henüz yeni kurulan Tiyatroom’a 50 kişiye yakın başvuru olduğunu belirten BayDer Başkanı Fatih Dündar ise, “Tamamen kendi imkânlarımız ve gönül seferberliğimizin sonucu olarak kurulan Tiyatroom’un, ilimizde kültür-sanat alanında önemli bir eksikliği gidereceğine inanıyoruz. Katılım sağlayan ve sağlayacak olan oyuncularla Tiyatroom kültür-sanat yolculuğumuz başladı. Keşfedilmemiş yeteneklerimizi keşfetmek, onlara özgüven aşılamak için perdeleri aralayacağız” diye konuştu.

Dündar, FAME Medya Organization’ un da destek verdiği Tiyatroom’da yer almak isteyenlerin Tiyatroom Başvuru formunu doldurarak müracaat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.