BAYDER Kültür Sohbetleri, 2021-2022 sezonu finalini gerçekleştirdi

BAYDER Kültür Sohbetleri, 2021-2022 sezonu finalini gerçekleştirdi
Yayınlama: 14.06.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) tarafından haftalık olarak gerçekleştirilen Kültür Sohbetleri’nin 2021-2022 sezonu finali yapıldı.

‘Gelenekten geleceğe’ sloganıyla kültürel değerleri koruma, yaşama ve gelecek kuşaklara aktarmaya yönelik faaliyetlerini sürdüren Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği, ‘BAYDER Kültür Sohbetleri’ programının 2021-2022 sezonunu tamamladı.

Cuma günleri akşamında BAYDER Kültür Salonu’nda sözlü, yazılı ve folklorik değerlerin yaşatıldığı Kültür Sohbetleri‘nin kapanış programında BAYDER Başkanı Fatih Dündar, bu programları 2014 yılından itibaren haftalık olarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

BAYDER Kultur Sohbetleri 2021 2022 sezonu finalini gerceklestirdi 2 – Bayburt Portalı

BAYDER Başkanı Dündar, “Derneğimizin en önemli faaliyetlerinden biri olan Kültür Sohbetleri, ülkemizin kültür alanında en uzun soluklu programıdır. Yılda ortalama 38-42 hafta olarak gerçekleştirdiğimiz Kültür Sohbetleri’ni bu sezon pandemi şartları nedeniyle 28 hafta ile tamamlıyoruz. Kültürel değerlerimizi yaşama, yaşatma ve aktarma önceliğimizle gerçekleştirdiğimiz bu programlar, haftalık olarak aldığımız kayıtlar ile de geleceğe bırakabileceğimiz en önemli kaynak ve vesika niteliği taşımaktadır.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca Dündar, programa katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

BAYDER Kultur Sohbetleri 2021 2022 sezonu finalini gerceklestirdi 3 – Bayburt Portalı

Program, şiirler, orta oyunu gösterisi, türküler ve koro türkülerle son buldu.

Programın sonunda Kredi Yurtlar Kurumu Bayburt İl Müdürü Şerif Bayram tarafından Başkan Fatih Dündar‘a BAYDER Bar Ekibi için gömlek takımı hediye edildi.

BAYDER Kultur Sohbetleri 2021 2022 sezonu finalini gerceklestirdi 4 – Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.