BEKDER, 5. Kez Onurlandırdı

BEKDER, 5. Kez Onurlandırdı
Yayınlama: 24.03.2014
A+
A-

 

Bayburt Bilim Eğitim ve Kültür Derneği (BEKDER) tarafından geleneksel olarak verilen BEKDER Onur Ödülleri, Şair Zihni Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programla sahiplerini buldu.

Programın açılış konuşmasında BEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Mete Emir; BEKDER Onur Ödüllerinin kurgusu ve konsepti açısından Türkiye’nin en sıra dışı ödül organizasyonlarından biri olduğunun altını çizerek “Bu ödül kategorik bir ödül değildir. Ayrıca yılın en’lerini de seçmiyoruz. BEKDER Onur Ödülü hayata odaklanan ve tekrar edilmiş başarıyı, topluma rehberlik edebilecek kararlılığı, Bayburt’u ileriye taşıyabilecek farklılığı ödüllendirmektedir. “ dedi. Eleştirinin toplumların gelişmesi için önemli olduğuna değinen EMİR “Ancak her şehirde olduğu gibi ilimizde de yaptığı çalışmalarla, şahsiyetiyle kararlılığıyla, azmiyle teşekkür edilmesi gereken pek çok insan var. Biz bu yıl 5.sini gerçekleştirdiğimiz Onur Ödülleri programını bu gerekliliğin bir cevabı olarak düzenliyoruz. Bu gün burada ödül alacak olan Yaşar Aker, Seyfullah Dumlupınar, Prof. Dr. Rıfat Yıldız, Şevki Özdemir ve Suat Müftüoğlu gerek yaşam felsefeleri ile gerekse de memleketimize kattıklarıyla teşekkürü fazlasıyla hak ediyorlar. Sevinerek söylüyorum ki ilimizde bu ödülü fazlasıyla hak eden onlarca insan var. Bayburt namuslu insanların şehri. Burada evinizin, arabanızın ve kalbinizin kapısını açık bırakabilirsiniz. Şehrimizde halan” bir miktar para bulunmuştur. Sahibinin ilan memurluğundan alması rica olunur.” Anonslarını sıklıkla duyabilirsiniz.” Diyerek sözlerini sürdüren Emir; “Medeni insanın pek çok tarifi olabilir. Ancak medeni insanın en doğru tanımlarından biri de; başkası için de bir şeyler yapabilen insan tanımlamasıdır. Hayatının sınırları sadece kendisi ve ailesiyle başlayıp biten, ötekinin tasalarını ve kaygılarını umursamayan insan medeni olarak kabul edilemez.” ifadelerine yer verdi.

BEKDER onur Ödüllerinin vefadan ilham alan ve vefayla var olan bir felsefesi olduğunu ifade eden BEKDER Yönetim Kuru Başkanı Mete Emir, organizasyona sağladıkları büyük katkı için Dernek Başkan yardımcısı Önder Karaoğlu’na, yönetim Kurulu üyesi Mutlu Adak’a, İhsan Çubukçu’ya, Zeynel Abidin Öztürk’e Adnan Okumuş’a, İbrahim Özdemir’e, Fatih Demir’e, Murat Genç, Hamit Çakmak’a, Ali Gencer’e, Bülent Erdaş’a, Bülent Şipal’e, Helim Polat’a, İsmail Altun’a, Metin Yıldız’a ayrıca Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkan’ı Yaşar Yıldız’a, Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahri Akbulut’a, TRT Trabzon Bölge Müdürü ve çalışanlarına,  BAYDER Başkanı Fatih Dündar’a, UNİ BEKDER üyelerine ve Murat Okutmuş’a teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.