“Bayburt’un Turizm Değerleri” Konulu Fotoğraf Sergisi

“Bayburt’un Turizm Değerleri” Konulu Fotoğraf Sergisi
Yayınlama: 18.04.2014
A+
A-

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fuayesinde Bayburt Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAKÜTAM) tarafından açılan fotoğraf sergisine Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Polis Okulu Müdürü Bülent Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, BAKÜTAM Müdür Vekili Yasin Taşkesenlioğlu, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

BAKÜTAM Müdür Vekili Taşkesenlioğlu, 33. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenledikleri fotoğraf sergisinin amacının Bayburt’un gizli kalmış turizm değerlerinde farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.

Türkiye’nin değişik şehirlerinden eğitim için Bayburt’a gelen öğrencilere kenti tüm yönleriyle tanıtmak istediklerini de dile getiren Taşkesenlioğlu, “Kendi memleketleri gittiklerinde Bayburt’u en güzel şekilde tanıtmaları ve anlatmalarını sağlamak istedik. Sergimiz; Bayburt’un  farklı yerlerinde farklı zamanlarda çekilmiş çok sayıda fotoğrafın içerisinden özenle seçilen 30 adet  fotoğraftan oluşmaktadır. Bayburt’un tarih ve kültür konusundaki birikimlerini gelecek nesillere aktarmak misyonu ile kısa bir süre önce kurulan BAKÜTAM, bu tür faaliyetlerine önümüzdeki dönemlerde de devam ettirecek” diye konuştu

Taşkesenlioğlu, serginin 18 Nisan tarihine kadar açık kalacağını ifade etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.