Bilardo Milli Takımı’na Bayburt’tan 4 sporcu katılacak!

Bilardo Milli Takımı’na Bayburt’tan 4 sporcu katılacak!

ABONE OL
20.08.2022 14:48
Bilardo Milli Takımı’na Bayburt’tan 4 sporcu katılacak!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Türkiye Pool (Cepli) Bilardo Şampiyonası Yıldızlar (Kız-Erkek) ve Gençler kategorisinde Türkiye final etabı müsabakaları sona erdi.

Milli takım sporcularının belirlendiği bu final etabında Bayburt’tan dört bilardocu milli takıma katılmaya hak kazandı.

Bilardo Milli Takimina Bayburttan 4 sporcu katilacak 3 – Bayburt PortalıAnkara’da Türkiye Bilardo Federasyonu Tesisleri’nde gerçekleştirilen Türkiye Pool (Cepli) 10 Top Bilardo Şampiyonasında Yıldızlar (U17) kategorisi finalinde Bayburtlu sporcularımız Mustafa Alperen Daştan ile Ahmet Efekan Karaaslan karşılaştı. Rakibini 5-1’lik skorla yenen Mustafa Alperen Daştan Türkiye şampiyonu olurken, Ahmet Efekan Karaaslan da Türkiye ikincisi oldu.

U17 Yıldızlar

1. Mustafa Alperen Daştan (Bayburt)
2. Ahmet Efekan Karaaslan (Bayburt)
3. Azra Polat
3. Öykü Altın
Bilardo Milli Takimina Bayburttan 4 sporcu katilacak 2 – Bayburt PortalıBu skorların ardından Yıldızlar (U17) genel klasmanda ilk üçte yer alan Bayburtlu bilardocular Ahmet Efekan Karaaslan, Ahmet Kılıç, Mustafa Alperen Daştan ve Gençler (U19) genel klasmanda ilk üçte yer alan Muharrem Kılıç milli takıma katılmaya hak kazandı.

Öğrencilerinin milli takımda Bayburt’u ve ülkemizi temsil edecek olmasından oldukça mutlu olduğunu belirten Milli Antrenör Cevdet Türker maddi ve manevi desteklerinden dolayı Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci‘ye ve Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse‘ye teşekkür etti.

Bilardo Milli Takimina Bayburttan 4 sporcu katilacak 1 – Bayburt Portalı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.