Burç, “Bir kısmına değil tamamına hizmet edeceğiz”

Burç, “Bir kısmına değil tamamına hizmet edeceğiz”
Yayınlama: 06.05.2015
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, Başbakan’ın mitingde Bayburt’la ilgili verdiği sözlerin oy kaygısı ile dile getirildiğini belirten yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Burç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sanayi esnafımız bitmiş durumda”

“Evet bugün sanayi esnafımızı tek tek dolaştık. Sanayi esnafımız bitmiş durumda, kendi yağıyla bile kavrulamıyor. Bir dokunup, bin ah işittik. 3 sanayi yerimiz var, 1 sanayi etmez. Çünkü işsizlik almış başını gidiyor, Milliyetçi Hareket Partisi döneminde inşallah Bayburt teşvik kapsamında 6. bölgeye çekeceğiz. 6. bölgede vergiler yüzde 80 indirimli, 10 milyar vergi veren bir esnaf 6. bölgede olduğumuzda 2 milyar vergi ödeyecek. İş sahipleri iş yeri açtığında işçilerin primlerini devlet ödeyecek. Bunun için teşvik kapsamında 6. Bölge olmazsa olmazımız.”

“Hastanede bakılıp, eczanede ödüyorsunuz”

“Sayın Başbakan, Bayburt mitinginde sağlıkta kuyruk var mı diye soruyor. Sağlıkta muayene ücreti var mı diye soruyor. Var, hastanede bakılıyorsunuz, eczanede ödüyorsunuz. Bu ücret muayene ücreti. Emeklinin maaşından ilaç parası kesiliyor. Türkiye’de 3’lü koalisyona suçlamalar yapıyorsunuz. O koalisyonda Amerika Irak’a giremedi. Sizin zamanınızda girdi ve 1 milyon üzerinde Müslüman katledildi. Komşu ülkelerimizin hiç biriyle barışık durumda değiliz. Dindarlıktan bahsediyorsunuz,  bir yandan camileri kiliseye çeviriyorsunuz. 742 kilise onardınız.”

“Demiryolu imzalarına bile dönüp bakmadınız”

“Demiryolundan bahsediyorsunuz, politik ifadelerle  ortaya laf atıyorsunuz. Oy kaygısı ile söylenen sözlere bu milletin karnı tok. Bu proje Bayburt için asırlık hayal. Abdulhamit Han’dan Atatürk’e kadar zaman zaman ülke gündemine gelmiş bir projedir. Son 5 yılda ise bölgede hararetli olarak tartışılmaktadır. KTÜ’nün Bayburt’u da içerisine alan raporlarına hiç bir şekilde bakmayacaksınız. Ülkeyi zarara da sokan Erzincan – Tirebolu- Gümüşhane – Trabzon şeklinde planlanan çalışmanın ÇED raporunu yayınlayacaksınız, sonra gelip Bayburt’ta ‘Gümüşhane’ye kadar geliriz, Bayburt’a selam vermeden bu işi bırakır mıyız?’ gibi yuvarlak cümlelerle oy avcılığı yapacaksınız. Yaklaşık 5 senedir Bayburtlu sizden bu projeyle ilgili tek bir cümle bekliyordu. Ne siz, ne de Bayburt teşkilatınız, Bayburtlu’nun bu konuda topladığı imzalara bile bakmadınız. Milletin aklıyla alay etmeyin.”

“50 yatak ilave edilerek kapasite 200’e çıkarılacak”

“Malatya Darende İlçesi 9 bin nüfuslu ve 200 yataklı hastane var. Şuan milletvekili adayımız olan Dr. Karabey Kadri Karaoğlu’nun bir tespiti var. Kendi çalışmalarından yola çıkarak 400 yataklı bir hastanenin Bayburt’un sağlık sorunu büyük ölçüde sonlandıracağını belirtiyor. Bayburt mitinginde sayın Başbakan 200 yataklı hastaneden bahsediyor. Şunu da söyleyeyim vatandaşımız iyi bilsin. Başbakan 200 yataklı hastaneden bahsederken bunun yeni bir hastane olduğunu net olarak belirtmiyor. Soruyorum, 50 yatak daha ilave bir ek yer yapılarak mevcut 150 yatak kapasiteli hastanemiz 200’e mi çıkarılacaktır? Bu şehir sağlıkta Trabzon, Erzurum, Erzincan ve hatta Gümüşhane’ye  mahkum durumda. 400 yataklı bir hastane ise tüm bölümleri ile bu ilin sağlık ihtiyacını büyük oranda çözer. Cenab-ı Allah bize nasip ederse bu hastaneyi yapıp halkımızın hizmetine sunacağız.”

“Polis Okulu kapandı, halkımız bilsin”

“Polis Okulu kapandı, bunu söyleseydi ya Başbakan. Şuanda oy kaygısıyla dile getiremiyorsunuz, sayın AKP adayı kapatmayı seçimden sonraya bırakın demiş. Şunu da halkımıza söyleyelim. Türkiye’de 3 Polis Okulu kapandı. Bunlardan biri Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu. Polis Okulu yanı başınızda gidin gezin. Makam odaları kapanmış, tayinler başka illere çıkmış. Gelin Bayburt’a, Bayburtlu’ya bunu anlatın.”

“Başbakan mitingdeki ilçelere yüksek okuldan bahsetmiyor”

“Üniversiteye 15 bin öğrenciden bahsediyorlar. Şuan 6 bin öğrenci var güya bunun 2 bini sınava öğrencisi sürekli Bayburt’ta kalmıyorlar. Bayburt’ta yapılan apartlar, evler çoğu boş. Üniversite açılalı kaç yıl oldu, 6 bin öğrencideyiz, kaç yılda 15 bin olacak. Başbakan mitingdeki konuşmasında ilçelere yüksek okuldan bahsetmiyor ama hemen akabinde AKP adayları basın toplantısı yapıp, ‘Başbakan ilçelere yüksekokul müjdesi verdi’ ifadeleriyle seçmenin aklıyla alay ediliyor.”

“Bayburtlu Başbakan’a mı, vekiline mi inansın?” 

“Mitingde bir başka konu daha var ki Bayburtlu’yu tamamen haklı çıkarıyor. Bu şehirde 7 yaşındaki çocuğa da sorsan göç olduğunu söyler. Bizde her seferinde bunu dile getiriyoruz. Sayın Başbakan da mitingde ‘Bayburt’ta göçü durduracağız” diyor. Peki Bayburt’un kurtuluşu ile ilgili 3 ay önce söz alarak mecliste konuşma yapan sayın Bayburt AKP Milletvekili ne diyordu. ‘Bayburt’ta göçü durdurduk, hatta göç almaya başladık.” Peki burada Bayburtlu Başbakan’a mı, vekiline mi inansın? İkisi birbirine tezat.”

“Devletin resmi araçlarına sivil plaka takarak…”

“Mitinglere 2500-3000 polis getiriyorsunuz. Türkiye’de güvenlik yok mu, bu millete güvenmiyor musunuz? Devletin resmi araçlarına sivil plaka takarak, araçlarda bulunan ‘Resmi Hizmete Mahsustur’ yazılarını kapatarak milleti mitinge taşıyorsunuz. Ondan sonra adaletten bahsediyorsunuz.”

“İŞ-KUR işçileri sürekli çalışacak”

“Bayburt genelinde İŞ-KUR’dan çalışana vatandaşlarımıza karşı değiliz. Biz onların 6 ay, 9 ay gibi kısa sürelerle çalıştırılıp dışarı atılmasına karşıyız ve MHP iktidarında bu işçilerin tamamı süresiz çalışacak ve işten çıkarılma olmayacak. Asgari ücretten vergi almayacağız.”

“Bir kısmına değil tamamına hizmet edeceğiz”

“Biz Bayburt’ta 1 parti olacağız. Bunu iddia ediyoruz. Halkımızın bize olan teveccühünü görüyoruz. Allah hepsinden razı olsun, onlara mahcup olmamak adına gecemizi gündüzümüzü bu milletin bir kısmına değil tamamına hizmet edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.