Bursluluk sınavına yoğun ilgi

Bursluluk sınavına yoğun ilgi
Yayınlama: 05.03.2019
A+
A-

Bayburt Özel Dede Korkut Koleji’nin organize ettiği, 466 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen bursluluk sınavı yoğun ilgi gördü.

Bayburt Özel Dede Korkut Koleji Müdürü Serhat Kılıç; “ LGS sınavında göstermiş olduğumuz başarı dolayısıyla bize olan güven artarak devam etmektedir. Bu da okulumuza olan güvenin başarıya dönüşmesinde büyük katkı sağlamıştır. Her yıl organize ettiğimiz bursluluk sınavında bu yıl görüldü ki Bayburt ili, ilçeleri ve beldelerinden yoğun ilgi ve katılım gerçekleşmiş bu katılımın sonucunda başarı tesadüf değildir ve bu başarıya her aile ve öğrencisi teveccüh göstermektedir.

Yapılacak olan Bursluluk sınavında 2. 3. 4. 5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerinden;

Birinci olanlar % 100

İkinci olanlar   % 60

Üçüncü olanlar % 30

Dördüncü olanlar % 20

Beşinci olanlar % 15 ve sınava tüm katılan öğrencilere % 10 burs imkânı sağlanacaktır.

Bayburt Özel Dede Korkut Koleji olarak bu gün yaptığımız sınava; 2. Sınıf 63, 3. Sınıf 82, 4.Sınıf 115, 5. Sınıf 61, 6 sınıf 58 ve 7. Sınıf olarak 87, Toplam 466 öğrencimiz katılım sağlamıştır.

Güçlü ve deneyimli eğitim kadromuz çocuklarınızın geleceğini garanti altına almak için öğrencilerimiz geç kalmış sayılmazlar, sınava girenler yüzde 100’e varan eğitim bursundan faydalanıp Bayburt’un en ayrıcalıklı eğitimiyle tanışabilme imkanına kavuşacaklar.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.