Çocuklara “Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller” etkinliği

Bayburt Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bayburt Cumhuriyet İlkokulunda çocukların diş sağlığı konusunda bilgilendirilmesi ve diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması…

Çocuklara “Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller” etkinliği
Yayınlama: 06.04.2017
A+
A-

Bayburt Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bayburt Cumhuriyet İlkokulunda çocukların diş sağlığı konusunda bilgilendirilmesi ve diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve farkındalık oluşturmak amacı ile “Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller” temalı bir etkinlik düzenlenmiştir. Düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Atanur ÇAĞLAYAN, Halk Sağlığı Müdürü (İl Sağlık Müdürü) Dr. İlker HANCI, Şube Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katılmıştır.

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Bayburt Halk Sağlığı Müdürü Dr. İlker HANCI öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemi konusunda bilgi vermiştir. Öğrencilere doğru diş fırçalama tekniği ve ağız diş sağlığı hususunda detaylı bilgiyi Müdürlüğümüz  Dt. Coşkun KUTLU tarafından verilmiştir.

Tören sonunda öğrencilere Türkiye Halk Sağlığı Kurumunca gönderilen diş setinin (Diş Fırçası, Diş Macunu ve Sağlık Bakanının öğrencilere mesajı)  dağıtımı ile son bulmuştur.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.