Çocukların Mihmandarı Gençlik Projesi’nde okur-yazar buluşmaları

Çocukların Mihmandarı Gençlik Projesi’nde okur-yazar buluşmaları
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Yardımlaşan Gençlik Gelişen Çocuklar Derneği’nin ‘Çocukların Mihmandarı Gençlik Projesi’ kapsamında gerçekleştirdiği okur yazar buluşmalarının ilki eğitimci yazar/şair Özcan Akbaş’ın katılımıyla dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Samet Ergün, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce projelerinin desteklendiğini ve proje kapsamında sosyal ve kültürel birçok etkinliğin olduğunu ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

Yazar Özcan Akbaş, kendi şiirlerinden seslendirerek gençlere tavsiyelerde bulundu. Şair, ‘Hazan Rüzgârı’ isimli kitabını okurları için imzaladı. Söyleşide bulunan eski öğrencilerinin ısrarı üzerine şair Özcan Akbaş okurlardan gelen istekleri bağlama eşliğinde seslendirdi.

Okur yazar buluşmalarının ikinci konuğu ise eğitimci yazar/şair Onur Şahin oldu. Proje ofisinde gerçekleştirilen programa Şahin, kitap okumanın alışkanlık haline getirilmesi ve okumanın insan zihni üzerindeki etkisiyle ilgili konuşan Şahin iyi bir konuşma altyapısının iyi bir okuyucu olmaktan geçtiğini söyledi.

Öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Şahin, katılımcılara şiirlerini seslendirdi, programın sonunda Gamdan Kale ve Bun isimli kitaplarını imzaladı.

Cocuklarin Mihmandari Genclik Projesinde okur yazar bulusmalari 1 – Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.