KUDAKA, Teknik Destek Projelerine devam ediyor

KUDAKA, Teknik Destek Projelerine devam ediyor
Yayınlama: 05.12.2020
A+
A-

KUDAKA 2020 yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim döneminde destek almaya hak kazanan üç projenin sözleşme protokolleri imzalandı.

 

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı hizmet binasında gerçekleşen imza törenine; KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Türkiye İstatistik Kurumu Erzurum Bölge Müdürü Cengizhan Güder ve Bayburt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit katıldı.

 

Erzurum Teknik Üniversitesi tarafından sunulan “TTO Uzmanlarının Ar-Ge Ekosistemindeki Yetkinliklerinin Artırılması İçin Eğitimler” isimli proje kapsamında;  ulusal ve uluslararası hibe ve fon programlarının bölgemizde daha etkin şekilde kullanılması ve proje yazma kapasitenin geliştirilmesi için bölgedeki akademisyenlere, STK’lara, TTO personeli ve yöneticilerine yönelik Ar-Ge projeleri için ulusal ve uluslararası fonlar ve proje yazım teknikleri, teşvik ve hibe yönetimi, teknik ve mali yaklaşımlar, FSMH farkındalık eğitimi ve uygulama örnekleri, Ar-Ge ve inovasyon odaklı uzman yetiştirme, yetkinlik geliştirme konularını içeren eğitimler verilecektir.

 

TÜİK Erzurum Bölge Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu proje kapsamında, kurum personelinin teknik, beceri ve kabiliyetlerinin ileri seviyeye taşınmasına yönelik SPSS ve uygulamaları eğitimi verilecektir. Eğitim neticesinde personelin istatistiksel analizlerin yorumlanması ve değerlendirilmesi süreçlerine hâkim olması ve bölgesel verilerin daha doğru bir şekilde analiz edilmesi amaçlanmaktadır.

 

Bayburt İl Özel İdaresi’nin “Öğreniyoruz, Kalkınıyoruz” isimli projesi kapsamında, İl Özel İdaresi çalışanlarının kurumsal ve hizmet sunum kapasitelerinin arttırılarak proje yazma becerilerinin geliştirilmesi amacıyla kurum çalışanlarına yönelik; Netcad CAD yapısında veri üretimi ve yönetimi, analizler, yol projelendirme, içme suyu projelendirme, atık su projelendirme, harita ve imar uygulamaları konularında sertifikalı eğitim programı verilecektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.