Coşkun, İlahiyat Fakültesi’nde Akademisyenlerle Buluştu

Coşkun, İlahiyat Fakültesi’nde Akademisyenlerle Buluştu
Yayınlama: 10.02.2015
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğretim elemanları ile bir araya geldi. Göreve yeni başlayan İlahiyat Fakültesi akademisyenleri ile tanışan Rektör Coşkun onların isteklerini ve beklentilerini dinledi.

Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Asri Çubukçu Kütüphanesi’ndeki toplantıya Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un yanı sıra rektör yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Akbulut,  İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu katıldı.

İlahiyat akademisyenlerine Bayburt Üniversitesi ile ilgili teknik bilgiler aktaran Rektör Coşkun üniversitenin 300 akademik 200 idari personel olmak üzere 500 rakamına ulaştığını, öğrenci sayısının ise pedagojik formasyonla beraber 7 bin 200 civarında olduğunu söyledi. Bayburt Üniversitesinin kütüphanesinde yaklaşık 85 bin elektronik kitap olmak üzere 20 bin de matbu kitap bulunduğunu kaydetti.

Yeni İlahiyat Fakültesi binasının projesinin çizildiğini zemin etüdü çalışmalarına ise en yakın zamanda başlanacağının bilgisini veren Rektör Coşkun, yeni kampüs alanında İlahiyat Fakültesi’nin yanı sıra yaşam merkezi, spor kompleksi, yemekhane ve kütüphanenin de bu yıl temelinin atılacağını ifade etti.

İlahiyat Fakültesinin insanlığın sorunları karşısında çalışmalar yapmasının önemli olduğunu dile getiren Rektör Coşkun, “Fakültemizin bilimsel anlamda yapacağı her türlü çalışmaya destek veriyoruz. Fakültemizden sempozyum, makale, yayın noktasında yeni yeni çalışmalar bekliyoruz. Fakültemizin ufuk açıcı, problemlere çözümler sunan projeler yapmasını ümit ediyoruz. “dedi.

Toplantı hatıra fotoğrafının çektirilmesiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.