“Köyün En Çocuk Hali” projesinden 8 okula kütüphane

“Köyün En Çocuk Hali” projesinden 8 okula kütüphane
Yayınlama: 09.04.2018
A+
A-
“Köyün En Çocuk Hali” projesi kapsamında 8 okulda oluşturulan kütüphanelerin açılışı gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Vakfı Konursu İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuşan Vali Pehlivan kütüphanelerin ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.
Okumanın öneminin anlatmakla bitirilemeyeceğini söyleyen Vali Pehlivan, Bayburt Valiliği himayesinde Oku-Keşfet-Uygula ve Yol Arkadaşın Kitap Olsun projelerini başlattıklarını ve genç nesillere okumanın önemini anlatmaya gayret gösterdiklerini belirtti.
Vali Pehlivan erken yaşlarda okuma alışkanlığı kazanılmasının hem kişisel hem de toplumsal yararları olacağına dikkat çekerek, “Okumak demek, kendini geliştirmek demektir. Okumak demek kültür seviyesini yükseltmek demektir. Okuduklarımızı tatbik ettiğimizde bugünkü problemlerin yarın ortadan kalktığına şahit olacağız. O yüzden öncelikle proje için böyle bir başlık seçilmesi dolayısıyla arkadaşlarımızı kutluyorum. Hele ki köy okullarının seçilmiş olmasından dolayı da memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Çünkü eğitim öğretim alanında il, ilçe veya köyü birbirinden ayırt etmeden tüm okullarımızın aynı imkanlara aynı donanıma sahip olmasını istiyoruz. Çok şükür ilimiz genelindeki bütün okullarımız hemen hemen aynı standardı yakalamış durumda. Bu tabi ülkemizin bir çok alanda olduğu gibi eğitim öğretim alanında yaptığı yatırımların bir tezahürü. Ülke genelinde eğitime yönelik yapılan bu önemli yatırımlardan çok şükür Bayburt’ta payını alıyor ve almaya da devam edecek.” diye konuştu.
Vali Pehlivan açılışın ardından kütüphane içerisinde incelemelerde bulunarak öğrencilerle sohbet etti. Okul bünyesinde oluşturulan Sanat Atölyesi’nin de açılışını gerçekleştiren ve ebru yapmayı deneyen Vali Pehlivan öğretmenlerle yaptığı değerlendirme toplantısıyla programını sonlandırdı.
Vali Ali Hamza Pehlivan’a, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Milli Eğitim Müdürü Soner Can, Müdür Yardımcısı Kemalettin Karabulut ile diğer ilgililer eşlik etti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Köyün En Çocuk Hali” SODES projesi kapsamında oluşturulan kütüphaneler, Akşar, Arpalı, Mutlu, Örence, Aydıntepe, Maden, Çatıksu ve Konursu olmak üzere 8 okulda kuruldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.