Demirözü Dernekler Birliği Erdoğan’ı Karşılamaya Hazırlanıyor

Demirözü Dernekler Birliği Erdoğan’ı Karşılamaya Hazırlanıyor
Yayınlama: 08.10.2014
A+
A-

Demirözü Dernekler Birliği yönetim kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt ziyaretine hazırlanıyor. Ziyaret kapsamında Demirözü Dernekler Birliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Bayburt ekonomisinin gelişmesiyle ilgili fikirlerini iletecek.

Son dönemde Bayburt’la ilgili çalışmalarına hız veren bir sivil toplum kuruluşu olarak öne çıkan Demirözü Dernekler Birliği ‘Bayburt’u Seviyorum İkametgahımı Bayburt’a Alıyorum’ kampanyası kapsamında 4 bin kişinin kaydını Bayburt’ta almasını sağladı.

12 Ekim 2014 Pazar günü Bayburt’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi beklenen Demirözü Dernekler Birliği yönetim kurulu bayramdan önce ve sonra olmak üzere bu konuda İstanbul’da 3 toplantı gerçekleştirdi.

Demirözü Dernekler Birliği’nin toplantılarına Yönetim Kurulu Başkanı Selami Hacıarifoğlu yanısıra yönetim kurulu üyeleri Fuat Bayram, Selami Şimşek, Yavuz Yıldırım, Muharrem Kumru, Cavdar Kıranoğlu katıldı.

Demirözü Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selami Hacıarifoğlu toplantılarda Bayburt ve Demirözü ile ilgili sorunların konuşulduğunu belirtti.

12 Ekim 2014 Pazar günü Bayburt’a gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamak için İstanbul’dan 3 otobüs kiraladıklarını ifade eden Hacıarifoğlu ” Cumhurbaşkanımızı karşılamak için İstanbul’dan 3 otobüs dolusu vatandaşımız Bayburt’a gelecek. 10 Ekim Cuma günü ise Demirözü’nde bir kaynaşma gecesi düzenleyerek burada ortaya çıkan düşünceleri de cumhurbaşkanımızla paylaşacağız. Valimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanımız, ilçe ve belde belediye başkanlarımız ile Demirözü ilçesine bağlı muhtarlarımızın katılacağı bu toplantıda muhtarlarımızın taleplerini alacağız. Aynı zamanda kaymakamlarımızla muhtarların tanışması sağlanacak. Muhtarlarımızı biraz daha aktif hale getirmek istiyoruz “dedi.

‘Bayburt’u Seviyorum İkametgâhımı Bayburt’a Alıyorum’ kampanyası kapsamında 4 bin kişinin nüfusunu Bayburt’a aldırdıklarını kaydeden Başkan Hacıarifoğlu, ” Nüfusun taşınması noktasında bu sayıyı biraz daha artırmak istiyoruz. Bu konuda olabilecek, oluşabilecek sıkıntıların aşılması noktasında idarecilerimizin yardımını bekliyoruz. Diğer yandan Çamur Barajı, Demirözü’ne Devlet Hastanesi yapılması, Bayburt’un devlet teşviklerinden daha fazla faydalanması, demiryolunun Demirözü’nden ve Bayburt’tan geçmesi, havaalanının bir an önce bitirilmesi, Bayburt’ta hayvancılığa dayalı sanayinin geliştirilmesi, tarıma yönelik projelerde Bayburt’a öncelik verilmesi, köylerimizin su sıkıntısının çözülmesi noktasında toplantılarımızda fikirler ileri sürüldü. Bunları da Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere yöneticilerimizle paylaşacağız “ifadelerini kullandı.

Demirözü Dernekler Birliği 11 Ekim 2014 Cumartesi gününü ise başta Bayburt Grup İl Özel İdare Spor yönetim kurulu olmak üzere Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Selçuk Coşkun ve  Bayburt Gazeteciler Cemiyeti, Bayburt’taki basın kuruluşları, Memur-Sen ile bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmekle geçirecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.