Dev Proje Çalışmaları Devam Ediyor

Dev Proje Çalışmaları Devam Ediyor
Yayınlama: 10.03.2015
A+
A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsal gelişmişlik seviyesi ülke ortalamasının altında olan bölgelerde birkaç ili kapsayacak şekilde yurt dışı kaynaklı kırsal kalkınma projeleri yürütülmektedir. Uygulandığı kırsal bölgelerdeki her türlü tarımsal üretim ve altyapı faaliyetlerine % 90’a varan oranlarda hibe desteği sağlayan bu projelerden, ülkemizin değişik bölgelerinde şu ana kadar 8 adet proje uygulanmıştır.  Bu kapsamda, yatırım programına alınarak 2016 yılından itibaren kaynak kullanımına başlanacak olan Bayburt-Rize-Gümüşhane Kırsal Kalkınma Projesi’nin saha çalışmalarına 06-07/03/2015 tarihlerinde devam edildi.

Çalışmalar kapsamında 06/03/2015 Cuma günü Aydıntepe Aşağı kırzı Köyüne, 07/03/2015 Cumartesi günü de Merkeze bağlı Mutlu Köyü’ne ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete,  Bayburt İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut, Bakanlık Görevlileri İlker Manyaz, Saliha Akbaş, Deniz Gürsoy, Ekrem Savaş, Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) adına İbrahim Oğuz, Baki Orçun Şimşek, Osman Civil ve Doğan Akar, İl Müdür Yardımcısı Vedat Aydoğan, Şube Müdürleri Ömer Şentürk ve Serkan Yılmaz katıldı.

Köylerde yapılan toplantılarda; projenin amacı, hedefler, yapılabilecek çalışmalar, kadın ve gençlere yönelik sorunların tespiti ve çözüm önerileri vb. konular ele alınmıştır. Köylerde sorunlar ve ihtiyaçlar tespit edilerek, her köy için yatırım programı oluşturulacağı, bu program dahilinde kırsal kalkınma bütçesinin kullanılacağı, planlama açısından gerçekleştirdikleri saha çalışmalarının oldukça önemli olduğu ve diğer köylerde de devam edeceği ifade edildi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.