Milli Savunma Bakanı Bayburt’a geliyor

Milli Savunma Bakanı Bayburt’a geliyor
Yayınlama: 11.05.2015
A+
A-

AK Parti Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, seçim çalışmaları kapsamında Helva ve Masat köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Ağbal, diğer illerin olduğu gibi Bayburt’un da başlıca sorunun göç olduğunu, Bayburt’un bu sorununu çözüme kavuşturmak için kalıcı adımlar atarak çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bu kapsamda 7 Haziran seçimlerini beklemeden AK Parti olarak bugüne kadar Bayburt’un diğer meselelerine olduğu gibi bu meselesinede kalıcı çözümler getirmek adına hemen çalışmala başladıklarını belirten Ağbal, “Bütün diğer vilayetlerde olduğu gibi göç olgusu Bayburt’da da var. İnsanlar ve özellikle gençlerin Bayburt’ta kalmasını istiyoruz. Bunun içinde iki temel nokta ortaya çıktı. Bunlardan bir tanesi üniversitenin büyütülmesi, diğeri ise askeri birliğin büyütülmesiydi” dedi.

Ağbal, bu iki konuda da gerekli çalışmaları yaparak konuyu Başbakan Ahmet Davutoğlu ile paylaştıklarını ifade ederek, “Ev ödevimizi yaptık, planlerımızı yaptık. Sayın Başbakanımız mitinge geldiğinde kendisine arz ettik. Sağolsunlar o da hüsnü kabul buyurdular ve mitingte müjdeleri verdiler. Biz 7 Haziran tarihini beklemeden dostlarımızı ve arkadaşlarımızı Bayburt’a davet ettik ve onlarda sağolsunlar geldiler. Önce TİM Başakanı, sonra TOBB Başkanı geldi, en son YÖK Başkanımız geldi. İnşallan 20 Mayısta da Milli Savunma Bakanımız Bayburt’a gelecek. Dolayısıyla askeriye ile ilgili söylediğimiz konuda Sayın Milli Savunma Bakanımız ile burada bir çalışma yapacağız. O çalışmanın sonuçlarınıda o gün inşallah tüm Bayburt halkına ilan edeceğiz. Yine Demirözü ve Aydıntepe lçelerinde bir yüksek okul hayali vardı. Onları gerçekleştirme noktasında YÖK Başkanı her iki ilçemizide ziyaret etti. Bu hafta Bayburt, Demirözü, Aydıntepe güzel haberler alacak, güzel müjdeler alacak. Allah nasip ederse Eylül ayında Aydıntepe’nin, Demirözünün sokaklarında yüksek öğrenim öğrencileri dolaşacak” diye konuştu.

AK Parti’nin 12 yıl önce eskimiş, yıpranmış, okul binaları, içinde yatılamayacak hastaneler, olmayan yollar, hayal dahi edilemeyen hızlı trenler ve uçakla seyahati bir takım ayrıcalıklı insanların yaptığı bir Türkiye devraldığını anımsatan Ağbal, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu yılları unutmam mümkün değil. Çdk hızlı bir şekilde devletin üzerine çöreklenmiş faiz lobileriyle mücadele ederek, devletin kaynakları çar çur edilmiş bir ortamdan devletin kaynaklarına sahip çıkılarak kaynak üretildi. Üretim ekonomisi, yatırım ekonomisi bu ülkenin her tarafında hakim kılındı ve bu sayede ekonomi büyüdü, ekonomi büyüdükçede kaynak oluştu. Dolayısıyla bütün bu hastaneleri, bütün bu yolları, köprüleri, tunelleri, şehir hastaneleri diyoruz şehir hastanelerini yapan güç ve kaynak aslında milletin kendi kaynağı. Sadece ve sadece milletten aldığımız kaynağı tekrar millete döndürmemiz noktasında güçlü bir siyasi irade gerekiyordu AK Parti bunu sağladı.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.