Engelsiz Özgürlük Projesinin Faaliyetleri Devam Ediyor

Engelsiz Özgürlük Projesinin Faaliyetleri Devam Ediyor
Yayınlama: 30.04.2014
A+
A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelsiz Özgürlük Projesi kapsamında eğitim faaliyetleri ve engelli ihtiyaç analizleri sürmektedir.

Engelsiz Özgürlük Projesi Kapsamında engellilik, engelli türleri, engellilerin sorunları, engellilerle iletişim ve engellilere yaklaşım tarzı konusunda bugüne kadar 300’e yakın İl Sağlık Müdürlüğü personeline eğitim verildi.

Engellilerin ihtiyaçlarının analizine yönelik uzmanlardan oluşan bir ekiple ilimizdeki engellilerin ihtiyaç ve sorunları bir rapor haline getirilecektir. Bu amaçla en az 100 engelliye bu çalışma yapılacaktır. Şuana kadar 20 engelli ziyaret edilerek analiz çalışması gerçekleştirilmiştir. Çalışmalar devam etmektedir.

Engelsiz Özgürlük Projesinin koordinatörü Savaş KARABULUT yaptığı açıklamada “İki uzmanımız tarafından engellilerin ilimizde yaşadıkları sorunlar ve engellilerin ihtiyaçları tespit edilmektedir. Bu şekilde engellilerle ilgili önemli bir çalışma ilimizde tamamlanmış olacaktır.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.