Ezan okuma yarışması bölge finali Bayburt’ta yapıldı

Ezan okuma yarışması bölge finali Bayburt’ta yapıldı
Yayınlama: 02.07.2017
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ‘Ezanı Güzel Okuma’ yarışmasının Bölge Finali Bayburt’ta gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Camiler ve din görevlileri haftası” münasebetiyle Diyanet personeli arasında yapılan ‘Ezanı Güzel Okuma’ yarışmasının Bölge Finali Bayburt’ta gerçekleştirildi.

Kendi illerinde birinci seçilen din görevlileri, Bayburt İl Müftülüğü tarafından oluşturulan jüri önünde ‘Ezanı Güzel Okuma’ için yarıştılar.

Bayburt merkez Yeni Camisinde gerçekleştirilen yarışmaya; Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Kars ve Tunceli ilinden katılan yarışmacılar jürinin gözetiminde çeşitli makamlarla ezan okudular.

Yarışmada ilk üçe girenler şöyle sıralandı: “ Gümüşhane İlinden Vekil Müezzin Kayyım Umutcan Doğan birinci, Artvin –Arhavi  ilçesinden Müezzin Kayyım Fatih Poyraz ikinci ve Ağrı –Eleşkirt  ilçesinden Sinan Sarı üçüncü .

Program ile ilgili açıklamada bulunan Bayburt İl Müftü Yardımcısı Abdurrahman Tercan, ‘Diyanet İşleri Başkanlığı ‘Camiler Haftası ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle kendi personelleri arasında çeşitli etkinlikler yapıyor. Bu vesileyle din görevlilerinin moral ve motivasyonunu artırmak ve görev heyecanlarını tazelemek adına önce il birincileri seçmek kaydıyla ‘Güzel Kur’an Kerim okuma’ , ‘Ezanı Güzel Okuma’, ‘Hafızlık’ yine ‘Hutbeyi Etkili ve Güzel Okuma’ yarışmaları ve ayrıca bayan ve erkek din görevlileri arasında hafızlık yarışmaları ayrı ayrı kategorilerde yapılmaktadır.”dedi.

Ezanı Güzel Okuma kategorisinde il birincilerinin Bayburt’ta düzenlenen finalde birincilik için yarıştıklarını ifade eden Tercan , “Yarışmaya 9 ilden yarışmacılar katıldı. Yarışma sonucu Gümüşhane İlinden Vekil Müezzin Kayyım Umutcan Doğan birinci, Artvin –Arhavi ilçesinden Müezzin Kayyım Fatih Poyraz ikinci ve Ağrı –Eleşkirt ilçesinden Sinan Sarı üçüncü oldu.

Burada güzel bir ezan ziyafeti sunan tüm yarışmacı hocalarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

“Bu yarışmanın kaybedeni yoktur”

Yarışmada birinci olan Vekil Müezzin Kayyım Umutcan Doğan ,  “Gümüşhane ilimizi temsilen yarışmaya katıldım. Güzel bir yarışma oldu. Cenabı Allah bizleri layık eylesin. Rabbim Kur’an ve Ezan âşıklarının sayısını artırsın inşallah. Bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Bu davaya gönül veren herkes birincidir.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.